İş Dünyası

Borusan’dan Askıda Eğitim Var Projesi

Borusan Holding yeni projesi ile üniversite öğrencilerini desteklemeyi amaçlıyor.

Ülke olarak birbirimize kenetlendiğimiz ve herkesin elinden geldiğince birbirine destek olmaya çalıştığı bu dönemde, markalar da sosyal sorumluluk projelerine önem veriyor. Herkesin hayatını bir süreliğine askıya aldığı bu günlerimiz için Borusan Holding’ de bir proje başlattı.

Borusan Holding, uzaktan eğitime erişimde zorlanan üniversite öğrencilerini desteklemek amacıyla, sosyal girişim Askıda Ne Var işbirliğiyle #AskıdaEğitimVar projesini yarattı.

Eğitimlerine kesintisiz devam edebilmeleri adına üniversite öğrencilerine bilgisayar, internet paketi, online kitap aboneliği, mentorluk ve online eğitim platformlarına erişim desteği sağlanan #AskıdaEğitimVar projesine Borusan Holding CEO’su Erkan Kafadar ve Borusan’ın üst yönetimi de mentorluk yaparak destek oluyor.

Projeyle ilgili Borusan Holding CEO’su Erkan Kafadar şunlara değindi:“Borusan Holding olarak çocukların ve gençlerin eğitim imkânlarına erişimini desteklemek için uzun yıllardır faaliyet gösteriyoruz. Bugün üniversitelerde fiziksel olarak yapılamayan eğitim çevrimiçi yapılıyor. Oysa birçok öğrencinin uzaktan eğitime devam edebilmek için temel ihtiyaçlar olan internet ve bilgisayara erişimi bulunmuyor. Projeyi bu nedenle hayata geçirdik. İsteyen herkes bu projeye bireysel olarak destek verebilir. Ben bu projeyi destekleyen tüm birey ve kurumlara teşekkür ediyorum. İnanıyoruz ki bugünleri beraber aşacağız.”

Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, Biryudumkitap, Cambly, HP, Microsoft ve Udemy’nin destekleriyle gerçekleştirilen Askıda Eğitim Var Projesi’ne bireysel olarak destek vermek isteyenler, askidanevar.com adresini ziyaret edip, Askıya Bırak sekmesine tıklamalarının ardından kaydını yaptırıp, gençlerin eğitime eşit şartlarda erişebilmek için ihtiyaç duydukları malzemeleri askıya bırakabilir.

Kentsel Dönüşüm

Ilaydag

İş hayatı ve insan kaynakları ile ilgili çok çeşitli içerikler

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu