BuzzFeed 200’den Fazla Çalışanını Çıkarıyor

BuzzFeed, çalışanlarının yüzde 15’ini işten çıkarma kararı aldı. CEO Jonah Peretti tarafından geçtiğimiz hafta çalışanlara gönderilen mektupta, şirketin son 1 yılda çift haneli oranlarda büyüme kaydettiği ancak bunun da maliyet azaltmaktan kaçınmak için yeterli olmadığı ifade edildi. BuzzFeed insan kaynaklarının 1450 çalışanının en az 200’ünü belirleyerek işten çıkarması bekleniyor. İşten çıkarmaların hangi birimlerden yapılacağına ise henüz karar verilmedi. 

Çarşamba günü gönderilen mektup ilk kez The Wall Street Journal tarafından duyuruldu. O gün medya dünyası için zorlu bir gündü. Aynı gün içinde AOL ve Yahoo’nun da sahibi olan Verizon şirketi 800 çalışanını işten çıkaracağını açıkladı.

Alınan bilgiye göre CEO tarafından çalışanlarla paylaşılan mesajda; “Yaşadığımız yeniden yapılanma sürecinde maliyetlerimizi azaltacağız ve işletme modelimizi geliştireceğiz. Böylece büyüyerek kendi kaderimizi çizebilmeyi ve bir daha fon toplamak zorunda kalmamayı hedefliyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

BuzzFeed 14 ay önce de yine çalışanlarını işten çıkarmak zorunda kalmış, 2017’nin sonunda 100 çalışanın işine son verilmişti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı