İş Dünyası

Evden Çalışma Sistemine Kalıcı Olarak Geçti

Twitter, evden çalışma sistemini kalıcı hale getirdiğini açıkladı.

Koronavirüs sebebiyle birçok şirket  evden çalışma sürelerini uzattı. Amazon ve Microsoft, çalışanlarına ekim ayına kadar evden çalışma izni verirken Google ve Facebook ise evden çalışma planlarını 2021 yılına kadar uzattı. Şimdi de sosyal medya platformu Twitter‘dan bu konuda dikkat çekici bir hamle geldi.

Twitter CEO’su Jack Dorsey dün çalışanlara gönderdiği e-postada, karantina sona erdikten sonra da kalıcı olarak evlerinden çalışmalarına izin verileceğini belirtti. Tabii, sunucu bakımı gibi fiziksel olarak ofiste bulunmayı gerektiren işlerde çalışan kişilerin işe gitmeleri gerekecek.

Twitter’ın bu yeni çalışma politikasıyla ilgili olarak açıklama yapan bir şirket yetkilisi, evden çalışma modeline geçen ilk şirketlerden biri olduklarını ve bu konuda en başından beri anlayışlı olduklarını dile getirdi ve bundan sonra da çalışanlarının güvenliğine öncelik vermeye devam edeceklerini ifade etti.

Twitter, mart ayının başında koronavirüs salgını ABD’yi de etkisi altına almaya başladığı sıralarda- çalışanlarını evden çalışmaya teşvik etmişti. Jack Dorsey, bu salgından önce şirketin dağıtılmış bir şekilde çalışma niyetini açıklamıştı; ancak salgın, şirketi bu konudaki planını daha erken gerçekleştirmeye zorladı.

Bunların yanı sıra Dorsey çalışanlara attığı e-postada, şirketin eylül ayından önce ofislerini açmasının pek olası olmadığını ve o zamana kadar iş seyahatlerinin de çok az istisna dışında iptal edileceğini belirtti. Ayrıca şirket, yılın geri kalanındaki bütün yüz yüze etkinlikleri iptal edecek ve bu yılın sonunda, 2021 planını yeniden değerlendirecek.

Kentsel Dönüşüm

Ilaydag

İş hayatı ve insan kaynakları ile ilgili çok çeşitli içerikler

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu