IKEA Ofis Mobilyası Kiralayacak

Dünyanın en büyük mobilya perakendicisi Ikea, kurumsal müşterilerine yönelik sandalye ve masa gibi ofis mobilyası kiralama fikrini İsviçre’de test edeceğini duyurdu. Gelecekte mutfak mobilyalarında da satıştan ziyade kiralama yöntemine dönülmesi bekleniyor.

Son dönemde Dünya’nın birçok ülkesinde artan fiyatlar ve rakebet koşulları nedeniyle leasing uygulaması her zamankinden fazla rağbet görmeye başladı. Gelecekte birçok iş yerinin taşınmazlarını kiralama yoluna elde etme anlayışına yöneleceği ön görülürken bu anlamda önemli bir adım İKEA’dan geldi.

İsveç merkezli Ikea, kiralama modelini onarılabilir, yeniden kullanılabilir, dönüştürülebilir ürün tasarım ve satışına dönük daha kapsamlı bir çabanın parçası olarak gösteriyor. 

Inter Ikea’ nın CEO’su Torbjorn Loof, Financial Times gazetesine yaptığı açıklamada “Ortaklarımızla birlikte çalışacağız. Onlara mobilya kiralama imkanı da sağlayacağız. Kira süresi bitince mobilyayı geri alacağız. Geri alınan mobilyaları çöpe atmaktansa onarımlarını yapıp satışa dahi çıkarabiliriz. Bu sayede ürünün ömrü uzamış olur” ifadelerini kullandı.

IKEA CEO’su Torbjorn Lööf, şirketin bir yedek parça işini başlatmayı da değerlendirdiğini belirterek IKEA mağazlarında stoklanmayacak olan mobilyalar için gerekli olan vida ve conta gibi ihtiyaçların buradan karşılanabileceğini düşünüyor.

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu