İŞKUR Öğrencileri İstihdam Edecek

İŞKUR'un üniversiteli öğrencileri yaz döneminde 3 ay boyunca asgari ücretle istihdam edeceği açıklandı.

Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren düzenlemeyle birlikte Türkiye İş Kurumu’nun, toplum yararına program (TYP) kapsamında 5 yılda 500 bin öğrenci istihdam edeceği bildirildi. Üniversiteli gençlerin programa katılarak hem deneyim elde edeceği hem de günlük 67 lira alacağı kaydedildi.

Açık öğretim öğrencileri yararlanamayacak

Bu yaz başlayacağı açıklanan sosyal çalışma programına açık öğretim, yüksek lisans ve doktora öğrencileri hariç, 18 yaşını tamamlamış ön lisans (2 yıllık) ve lisans (4 yıllık) öğrencileri programa katılabileceği açıklandı. Öğrencilerin haziran, temmuz, ağustos ve eylül aylarında toplamada en fazla 3 ay çalışabileceği bildirildi. Ayrıca uygulama süresinde, dersleri devam eden, zorunlu staj yapan veya bir işte çalışan öğrenciler programdan yararlanamayacağı duyuruldu.

Öğrenciler 3 gün çalışabilecek

Program kapsamında öğrencilere, net asgari ücret (2 bin 20 lira) üzerinden günlük ödeme yapılacağı açıklandı. Haftada 3 günden ayda 12 gün programa katılan öğrenciye aylık 808 lira verileceği kaydedildi. Programa katılmak isteyen öğrencilerin İşkur’un ‘esube.iskur. gov.tr’ adresinden başvurabileceği açıklandı.

Etiketler

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı