İş Dünyası

KPMG Küresel Endüstriyel Üretim CEO Araştırması Yayımlandı

KPMG’nin “Küresel Endüstriyel Üretim CEO Araştırması” raporunda yer alan ankete göre bazı endüstriyel üretim sektörü CEO’ları şirketlerinin büyümesinin genel ekonomik büyümeyi geçeceğini düşünüyor. Ankete katılan CEO’ların yüzde 39’u önümüzdeki 3 yılda yüzde 2,5’ten fazla büyüme beklediklerini ifade ediyor. Ayrıca, ESG ve dijitalleşme alanları başta olmak üzere köklü değişikliklerin ve dönüşümün hayati öneme sahip olacağının da altı çiziliyor.

KPMG’nin “Küresel Endüstriyel Üretim CEO Araştırması” raporunda yer alan ankete katılan 175 endüstriyel üretim sektörü CEO’sunun ekonomiye güveni geçen yıla göre yüzde 5 arttı. Endüstriyel üretim sektörü CEO’ları ekonomi hakkında gittikçe daha iyimser oluyor. Tedarik zincirindeki aksamalar düzelmeye başlarken girdi ve nakliye maliyetleri normalleşiyor. Faiz oranları durağanlaşıyor ve yaygın beklenti 2024 yılında bu oranların düşeceği yönünde.

Endüstriyel üretim sektörü CEO’ları şirketlerinin büyümesinin ekonomiyi geçeceğini düşünüyor. Ankete katılan CEO’ların yüzde 39’u önümüzdeki 3 yılda yüzde 2,5’ten fazla büyüme görmeyi beklediklerini ifade etti. Bu rakam mevcut enflasyon oranından düşük ve aynı zaman aralığında çoğu piyasanın GSYİH büyüme beklentileriyle büyük oranda eşleşiyor.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu