McDonald’s Şubeleri Konsolosluk Yapacak

ABD Viyana Büyükelçiliği, ABD vatandaşlarının Avusturya genelindeki McDonald’s şubelerinden konsolosluk desteği alabileceğini duyurdu.

ABD Viyana Büyük elçiliği, Dünyanın en büyük fast food zinciri Amerikalı McDonald’s ile bir anlaşma imzaladığını duyurdu. Duyuruda elçiliğin telefon numarasını arayamayan ABD vatandaşlarının Avusturya genelindeki herhangi bir McDonald’s şubesine giderek konsolosluk desteği alabilecekleri açıklandı. Açıklamada ayrıca ABD vatandaşlarının kayıp ya da çalıntı pasaport bildiriminde bulunmak için ya da sadece seyahat desteği almak için de McDonald’s şubelerine gidebilecekleri bilgisi yer aldı.

Fast Food Konsolosluk

Fast food şirketinin sözcüsü Wilhelm Baldia, yaptığı açıklamada teklifin ABD konsolosluğundan geldiğini belirtti. McDonald’s markasının büyük ünü ve Avusturya’da çok sayıda şubeleri olması nedeniyle kendilerinin bu iş için seçildiğini dile getirdi. Bununla birlikte Baldia, McDonald’s ekibinin Amerikalılara 7/24 büyük elçilik direkt hattını arama konusunda yardımcı olacağını, ancak yeni pasaport çıkarmak ya da diğer konsolosluk hizmetlerinin daha önce de olduğu gibi sadece elçilikler ve konsolosluklar tarafından gerçekleştirileceğini sözlerine ekledi.

Etiketler

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı