Pakistan Havayolları’ndan Çalışanlarına Kilo Verin Uyarısı

Pakisten Havayolları iddiaya göre kabin ekibi dış görünüşleriyle ilgili yolculardan gelen talepler doğrultusunda bir dizi düzenlemeye gidecek. 

Şirketin Genel Müdürü Aamir Bashir, yeni yılda kabin görevlileri için belirlenen kilo limitlerinin düşürüleceğini açıkladı. Bashir’den şirkette çalışan bin 800 kabin görevlisine 6 ay içerisinde kilo vermeleri talimatı gitti.

Buna göre, çalışanlar kaç kilo olmaları gerektiğini, hava yolu tarafından hazırlanan kilo-boy dengesi çizelgesine göre ayarlayacak. Çizelgeye göre, 1.70 boyunda olan kadınların 60 ile 66 kilo arasında olması gerekiyor. Yeni kurallar bazı çalışanlar ve vatandaşlar tarafından abartılı bulunurken, havayolları sözcüsü Mashhood Tajwar, yeni kuralın sağlıklı olduğunu savunarak “Kimse havayollarında pespaye kişiler çalıştırmak istemez” dedi.

Tajwar ayrıca, kabin görevlilerinden yaklaşık yüzde 5’inin kilo vermesi gerektiğini belirtti ve bu kişilerin işlerine devam edebilmeleri için en geç 1 Temmuz’a kadar uygun kiloya inmeleri gerektiğini söyledi.

Etiketler

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı