İş Dünyası

Polis Operasyonu Esnasında Paket Teslim Eden Amazon Kuryesi Viral Oldu

ABD'de bir Amazon kuryesi silahlı bir operasyon esnasında hiçbir şey yokmuş gibi paketini adrese teslim etti.

ABD’de rehine operasyonu esnasında gelişen olay şaşkınlık yarattı ve kısa zamanda internette viral oldu. Bir Amazon kuryesi silahlı polislere aldırış etmeden, olay mahallinin ortasına girdi. Amazon kuryesini durduran bir polis paketi elinden alınca, kurye paketi teslim ettiğine dair fotoğrafı çekip olay yerinden hiçbir şey olmamış gibi uzaklaştı. Olay yerinde çocuğunu rehin alan adam ise intihar etti.

Videoya binlerce yorum gelirken en beğenilen yorumlardan birisi, “Öldürülmekten çok Jeff Bezos’tan korkuyor!” oldu. Videoya açıklama getiren bazı Amazon’a yakın kişiler, paketin teslim edilmemesi halinde kuryenin işten atılabileceğini belirtti. Amzon kuryeleri bir süre önce çalışma şartlarının kötülüğünü protesto etmişti.

Amazon sözcüsü Sharyn Gracham ise ilk önceliklerinin kuryelerinin sağlığı olduğunu vurguladı. Kuryelerle düzenli olarak iletişime geçtiklerini belirten Amazon sözcüsü, “Eğer kendinizi güvende hissetmiyorsanız paketi teslim etmeyin ve destek isteyin” diye kuryelere tavsiye verdiklerini belirtti.

@mlktrk679

Go #amazon

♬ original sound – ASAM

 

Kentsel Dönüşüm

Editör

İnsan Kaynakları İçerikleri mail: editor@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu