Tecavüz Olaylarına Karşı İlginç Bir Sosyal Sorumluluk Projesi

Bir reklam ajansı Hindistan’da yaşanan tecavüz olaylarına dikkat çekmek amacıyla ilginç bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdi.

Bir yıl önce Thomson Reuters Vakfı tarafından yapılan bir araştırmada artan cinsel şiddet problemi nedeniyle Hindistan’ın kadınlar için en tehlikeli ülke olduğu ortaya çıkmıştı. Bir reklam ajansı artan cinsel saldırılara dikkat çekmek ve tecavüz vakıalarında kadını suçlayan toplumsal tutumu mizahi bir dille eleştirmek amacıyla ilginç bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdi.

Tamamı uzun ve kapalı elbiselerden oluşan sahte bir kıyafet koleksiyonu tasarlayan firma bunu bir İnternet sitesi üstünden satışa çıkar. Kıyafetlerin açıklamalarına toplumun tecavüze karşı tutumunu eleştiren yazılar ekleyen firma, kıyafetlerdeki ücret bilgisi bölümüne kadın derneklerine bağış yapmaya yönlendiren bir mesaj ekledi.

Sosyal sorumluluk projesi kısa zaman içinde büyük ses getirdi. Ayrıca çalışanlar tarafından beklenilenin üstünde bir yardım toplandığı belirtildi.

 Sahte kıyafet koleksiyonundaki kıyafetler ve açıklamaları

“Kocanın işe gitmene izin vermesi harika, fakat onun, her yerde  senin patronun olduğunu unutmayalım. Bu muhteşem yeşil sari, kariyer arzularınızın yanı sıra, vücudunuzun saklı kalmasını garantiye alır.”

Herkes bilir ki, bir kulüpte içki içiyor ve dans ediyorsanız, pratikte tecavüze uğramayı istiyorsunuzdur. Bu parıldayan pembe sari, kimsenin size bir içki ısmarlamaya çalışmamasını sağlayacak, çünkü Sanskari kızları her şeyden önce içiyor olmamalılar.”

Etiketler

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı