THY Rekor Sayıda Personel İstihdam Edecek

TÜRK Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, yeni havalimanına taşındıktan sonra ortaya çıkan ihtiyaç nedeniyle 10 bin kişiyi istihdam edeceklerini açıkladı.

TÜRK Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, 2019 yılında 8 bin 430 kişiyi istihdam edilmesinin planlandığını ancak yeni havalimanında ortaya çıkan ihtiyaçlar sebebiyle 10 bin kişiyi istihdam edeceklerini açıkladı.

İstanbul Havalimanı’nda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İlker Aycı THY’nin İstanbul Havalimanı’na taşınmasının ardından bugüne kadar geçen sürede gerçekleşen operasyonları değerlendirdi. Geleceğe dönük hedefler hakkında da bilgiler veren Aycı, Atatürk Havalimanı’nda çok başarılı günleri geride bıraktıklarını belirtti. İlker Aycı, şimdi ise aynı başarıları İstanbul Havalimanı’nda gerçekleştirmek için seferber olduklarını belirtti.

İstihdam seferberliğine önemli bir katkı olacak

Yaklaşık 66 bine yakın çalışanları olduğunu belirten Aycı sene başında yaklaşık 8 bin kişiyi istihdam üzerine plan yaptıklarını ancak yeni havalimanına taşındıktan sonra bazı hizmetlerde kısa kaldıklarını belirtti. Aycı yeni havalimanında kısa kaldıkları alanlardaki kas gücünü artırmak, daha süratli reaksiyon vermek ve havalimanına daha iyi hizmet vermek, amacıyla daha fazla istihdam yapma kararı aldıklarını vurguladı. Bu istihdam sayısının rekor olacağını belirten Aycı Türkiye’nin istihdam seferberliğine de önemli bir katkı yapacaklarının altını çizdi.

Etiketler

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı