İş Dünyası

Twitter’ın Yeni Sahibi Elon Musk Çalışanlarla Buluşarak Mesaiye Başladı

Elon Musk twitter daki ilk iş gününde radikal kararlarla işe başladı.

Bu yılın Nisan ayında twitter ı 44 milyar dolar bedelle satın alan ve o günden bu yana şirketi satın alıp almayacağı, parayı nereden bulacağı vb. birçok farklı spekülasyonlarla gündeme gelen Elon Musk resmi olarak şirkete giriş yaparak işe koyuldu.

Sabah saatlerinde Twitter genel merkezine giriş yapan Musk’ın ilerleyen saatlerde bina içerisinde bulunan kafeteryada Twitter çalışanları ile bir araya geldi.

Musk, ilk olarak, aralarında şirketin CEO’su Parag Agrawal’ın da bulunduğu en az dört üst düzey yöneticiyi işten çıkardı.

CEO Parag Agrawal, CFO Ned Segal, şirketin hukuk ve politikalardan sorumlu ismi Vijaya Gadde, CCO Sarah Personette ve baş danışman Sean Edgett’i işten çıkaran Musk, ilk iş gününde önemli başka kararlara da imza attı.

Musk, Twitter çalışanlarının kaynak kodlara erişimini engelledi; Tesla mühendislerini Twitter genel merkezine davet ederek, onlardan kodları incelemelerini istedi.

İşine son verilmesinin ardından şirketin CEO’su Parag Agrawal’ın güvenlik eşliğinde bina dışına çıkartıldığı bildirildi.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu