İş Dünyasıİnsan Kaynakları

Üst Düzey Yöneticiyi Hiçbir İş Yapmaması İçin İşe Aldılar

Finans devi Morgan Stanley'in, yeni işe aldığı bir üst düzey yöneticiye hiçbir iş yapmaması ve unvanını kullanmaması için 404 bin Euro maaş verdiği ortaya çıktı.

Wall Street devi Morgan Stanley, Avrupa Merkez Bankası’nın yasaklarını aşmak için yeni işe aldığı üst düzey bir  yöneticiyi aslında var olmayan bir pozisyona atadığı iddia ediliyor. Financial Times’ın haberine göre banka, 2022 yılında Andreas Schreiber’i Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) kredi alım satım başkanı olarak 404 bin Euro maaşla işe aldı. Ancak Schreiber, işe başladıktan sonra, unvanının sadece bir formalite olduğunu ve hiçbir kredi alım satımı yapmaması gerektiğini öğrendi. Ayrıca, unvanını kimseye söylememesi, e-posta imzasında kullanmaması ve iş kartlarında göstermemesi talimatı verildi. Bir süre sonra şirketteki görevine son verilen Schreiber, Morgan Stanley’in kendisini yanılttığını ve kariyerine zarar verdiğini iddia ederek bankaya haksız fesih ve tazminat davası açtı.

Morgan Stanley Neden Olmayan Bir Pozisyona Üst Düzey Yönetici Atadı?

Avrupa Merkez Bankası, Brexit sonrası dönemde büyük bankaların kredi alım ve satımlarını Avrupa Birliği içindeki şubelerde ve Avrupa Birliği içindeki çalışanlarla yapmaya zorluyor. Morgan Stanley, bu talebi karşılamak için Frankfurt’ta bir şube açtı. Ancak Schreiber’in davasına göre, banka sadece kuralın etrafından dolanmak için Frankfurt’ta bir kredi alım satım başkanı atadı. Gerçekte, kredi alım satım işleri hala Londra’dan yönetiliyordu.

Morgan Stanley ise Schreiber’in iddialarını sert bir şekilde reddetti ve Schreiber’in iş performansının yetersiz olduğu için işten çıkrıldığını savundu.

 

Kentsel Dönüşüm

Editör

İnsan Kaynakları İçerikleri mail: editor@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu