İş Dünyası

Volkswagen, Manisa’daki Şirket İçin Tasfiye Kararı Aldı

Volkswagen, yatırım için Ekim 2019'da Manisa'da kurduğu şirketi tasfiye etme kararı aldığını duyurdu.

Alman otomotiv devi, Ekim 2019’da Manisa’da kurduğu Volkswagen Turkey Otomotiv Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi için tasfiye kararı aldığını duyurdu. Ticaret Sicil Müdürlüğü tarafından tescil edilen kararla birlikte şirket 28 Aralık’ta tasfiye için alacaklılara çağrıda bulundu.

Türkiye’de üretim yapmak için Ekim 2019’da Volkswagen Aktiengesellschaft tarafından, 943 milyon 500 bin Türk lirası sermaye ile “Volkswagen Turkey Otomotiv Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi” adlı şirket Manisa’da kurulmuştu.

Türkiye’de otomobil, kamyon ve her nevi motorlu araç ve nakil vasıtalarının tasarımı, imalatı ve montajı, bunların parçalarının ve komponentlerinin tasarımı, üretimi ve montajı ile tüm bu ürünlerin satışı, ithalatı ve ihracı için yatırım yapılması amaçlanıyordu.

Pandemi koşulları nedeniyle yatırım planlarını gözden geçiren VW, temmuz ayında yaptığı duyuruyla Türkiye’de Manisa’da yaptığı yatırımın askıya alındığını duyurmuştu. Şirket sonrasında Slovakya’da 500 milyon euroluk ilave yatırım yapılacağını açıklamıştı.

Kentsel Dönüşüm

Editör

İnsan Kaynakları İçerikleri mail: editor@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu