İş Dünyası

Yemeksepeti’nden Sektör Çalışanlarına Maddi Destek

Yemeksepeti, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu aracılığıyla sektör çalışanlarına 1 milyon TL’lik maddi yardım gerçekleştirdi.

Yemeksepeti, yeni kısıtlamalarla birlikte sadece paket servis ve Gel-Al siparişlerle müşterilerine hizmet verebilen restoranların ve restoran çalışanlarının finansal yüklerini hafifletmeye yönelik çalışmalarına bir yenisini ekledi. İşletmelere yönelik devreye aldığı 20 milyon TL’lik “Birlikte Daha Güçlüyüz” mali destek paketi kapsamında sektör çalışanlarına yardımda bulundu. 80 binden fazla işletmenin yer aldığı Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu iş birliği ile destek paketi çalışanlara dağıtıldı. Yemeksepeti, federasyon çatısı altındaki işletmelerde çalışan ihtiyaç sahibi 2 binden fazla restoran çalışanına en az 300, en fazla 500 TL’lik destekte bulunarak toplam 1 milyon TL bağışta bulundu.

Nevzat Aydın: 2 binden fazla sektör çalışanına yardım yapacağız

Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın, Yemeksepeti olarak ülkenin ihtiyaç duyduğu her noktada, gönüllü olarak ellerinden gelen desteği sağlamaya çalıştıklarını ifade etti. Ayrıca kısa süre önce açıklanan 20 milyon TL’lik ‘Birlikte Daha Güçlüyüz’ destek paketi kapsamında, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu çatısı altındaki 2 binden fazla sektör çalışanına yardım yapılacağını duyurdu.

Türkiye Lokantacılar, Kebapçılar, Pastacılar ve Tatlıcılar Federasyonu Genel Başkanı Etem Aykut Yenice ise, bu desteğin sektör çalışanlarına iyi geleceğini belirterek Yemeksepeti ve Nevzat Aydın’a teşekkür etti.

Kentsel Dönüşüm

Editör

İnsan Kaynakları İçerikleri mail: editor@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu