İşveren Markası

AbbVie Türkiye Çalışanları Depremzedelerin Yanındaydı

AbbVie Türkiye Gönüllüleri olasılıklar haftası’nda depremzedelerin yanındaydı.

Bu yıl tüm dünyada 8. kez düzenlenen “Olasılıklar Haftası” gönüllülük programı kapsamında AbbVie Türkiye ve Allergan Aesthetics Türkiye çalışanları, ülkemizin yaşadığı deprem felaketi sonrasında bölgede yaşayan depremzede vatandaşlarımıza destek olmak için bir araya geldi. 5-6 Temmuz tarihlerinde 100’den fazla gönüllü çalışan, deprem sonrasında bölgedeki ihtiyaçları karşılamak üzere Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı – Cerebral Palsy Türkiye ve GEA Arama Kurtarma iş birliğiyle İstanbul ve İskenderun’da farklı projelerde yer aldı.

Bu yıl gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında 5 Temmuz’da AbbVie gönüllülerinden oluşan 30 kişilik ekip, depremin ardından yaralarını sarmaya çalışan şehirlerimizden biri olan Hatay/İskenderun’a giderek GEA Arama Kurtarma iş birliğiyle çadır kentlerde hayatını sürdüren depremzede vatandaşlarımız için yardım kitleri hazırladı ve bu kitleri ihtiyaç sahiplerine teslim etti.

İstanbul’da bir grup gönüllü ise Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı’nın Ataşehir’deki merkezinde düzenlenen Gönüllülük Atölyesi’nde kendi el emekleriyle bileklik, bez çanta ve fular gibi aksesuarlar tasarladı. Vakfın ‘Hayallere Dokun’ online dükkanında sergilenen bu ürünlerden elde edilen gelir, depremzede engelli çocukların ihtiyaç duydukları rehabilitasyon ve özel eğitim hizmetlerine ulaşabilmeleri için oluşturulan fona aktarıldı.

6 Temmuz’da devam eden etkinlikler kapsamında AbbVie gönüllüleri kendi yaptıkları el yapımı ürünleri şirket genelinde düzenlenen yardım etkinliğinde sergiledi. Çalışanlar elde edilen geliri AbbVie Gives Back portalı üzerinden deprem bölgesine destek sağlayan İhtiyaç Haritası, Türk Eğitim Vakfı, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışladı.  Bu bağışlar AbbVie Vakfı tarafından 1:1 oranında desteklenecek.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu