Gençler İşverenlerden Neler Bekliyor?

Audi’nin çoğunluğu kendi bünyesinde çalışan kıdemli ve yeni çalışanlar olmak üzere, lisans ve lisans üstü öğrencilerinden oluşan 1995 ve sonrası doğumlu, “Z Kuşağına” mensup ve 1980 ile 1994 arasında doğan, “Y Kuşağına” mensup yaklaşık 5.000 kişi ile yaptığı anket Y ve Z kuşaklarının beklentilerini ortaya koydu. 

Araştırmanın ortaya koyduğu sonuçlara göre işletme ve IT alanında çalışanların kariyer beklentileri birbirinden farklı. Ankete katılan işletme uzmanlarının yüzde 41’i, mühendislerin yüzde 39’u kariyerlerinde yükselmeyi beklerken yönetici olarak sorumluluk almayı arzuluyor. Bu oran, bilgisayar bölümü öğrencilerinde ve mezunlarında ise sadece yüzde 32.

IT ve Bilgisayar alanında çalışanlar daha fazla esneklik istiyor

Farklı kariyer beklentilerinin yanısıra araştırma ayrıca farklı uzmanlık alanlarındaki gençlerin işverenlerden öncelikli beklentilerini de ortaya koydu. IT uzmanı katılımcıların yüzde 43’ü, çalışma saatlerinin, akşamları ve haftasonları da dahil olacak şekilde tamamen esnek olmasını isterken İşletme uzmanlarının sadece yüzde 29’u, mühendislerin ise yüzde 30’u esnek çalışma seçeneğini cazip buldu.

Etiketler

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı