İşveren Markası

Instagramda Kariyer Sayfası En Çok Takip Edilen Markalar

Instagramın en çok takip edilen insan kaynakları sayfalarını derledik.

Sosyal medyadaki çeşitlilik arttıkça insan kaynakları da adaylara ulaşabilmek için farklı dijital kanallarda konumlanıyor. İş başvuru kanalları ilan sitelerinde sosyal medyaya taşınıyor. İletişim çağında sosyal medya kullanımı kurumlara insan kaynakları sürecinde hız ve maliyet avantajı sağlıyor. İnsan kaynakları başvuru toplama, yönetme, şirket tanıtım faaliyetleri, yetenek haritası, staj programları, yarışmalar, kurumsal kültür ve çalışma ortamının paylaşılması gibi iletişim faaliyetlerinde sosyal mecraları aktif olarak kullanıyorlar. Zira başvuru sürecinde adaylar artık, şirketlerin kurumsal web sayfalarından önce sosyal medya sayfalarını ziyaret ediyor.

Öte yandan sosyal medya, işveren markasını güçlendirmekte de önemli bir araç olduğu tüm şirketler tarafından biliniyor. Sosyal medyanın anlık, hızlı ve dinamik etkileşimi şart koşan bir platform olması işveren markasını güçlendirmesinde önemli bir etken olarak yer alıyor. Aynı dinamik işe alımlar için de geçerliliğini koruyor.  Sosyal medyada paylaşımları ile yüzbinlerce yeteneğe ulaşmak mümkün.

Ülkemizde en yaygın kullanılan sosyal mecralardan biri olan Instagram’da en çok takipçisi olan kariyer sayfalarını araştırdık.

1- LC Waikiki

lc wakiki kariyer sayfasi

2- Koç Holding

koc kariyer

3- DenizBank

denizbak kariyer

4- Türk Hava Yolları

thy kariyer

5- Mercedes Benz

mercedes benz kariyer

6- Allianz

alianz kariyer

7- Coca Cola İçecek

coca cola icecek kariyer

8- Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)

teb kariyer

9- Şişe Camsisecam kariyer    10- Pfizer prifzer kariyer

Kentsel Dönüşüm

Editör

İnsan Kaynakları İçerikleri mail: editor@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu