İşveren Markası

Türkiye’nin En İyi İşverenleri Araştırması Paralı Haber Polemiği

'Türkiye'nin En İyi İşverenleri' yayınında parayı veren düdüğü çalar tartışması

Geçtiğimiz gün bir araştırma şirketi tarafından yapılan “Türkiye’nin En İyi İşverenleri” araştırması kapsamında Hürriyet Gazetesi ekinde yer alacak çalışmayla ilgili olarak sosyal medyada yayılan bir görsel tartışma yarattı.

Görselde yer alan açıklamada, “Türkiye’nin En İyi İşverenleri” araştırması temasıyla yayınlanacak ekte yer almak üzere bu alanda faaliyet gösteren işletmelerin ücretli bir şekilde röportaj verebilecekleri belirtildi.

Görselin sosyal medyada paylaşılmasıyla sosyal medya kullanıcıları Hürrriyet’in “bu bir ilandır” ibaresi olmaksızın paralı gizli reklam yayını yapacak olmasının hem araştırmanın güvenilirliğine, hem de gazetenin tarafsızlığına gölge düşüreceğini belirttiler.

Görselin paylaşımına ve yorumlara şuradan ulaşabilirsiniz;

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ‘Türkiye’nin En İyi İşverenleri’ çalışması kapsamında ‘parayla röportaj’ tarifesi hazırlanmasına ilişkin, bugün bir açıklama yaptı.

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Hürriyet Gazetesi’nin ‘Türkiye’nin En İyi İşverenleri’ çalışması kapsamında ‘parayla röportaj’ tarifesi hazırlanmasına ilişkin, “Mektubun, fiiliyatta hiçbir karşılığı yok, olamaz. O mektuptaki vaadin, herhangi bir yayınımızda zerresi bile görülmemiştir ve görülmeyecektir. O mektubu yayınlayan ajansla tüm ilişkimizi gözden geçiriyoruz” açıklamasını yaptı.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

3 Yorum

  1. Bu tür araştırmaları eskiden beri hiç güvenilir bulmuyorum. Parayı bastıran en iyi işveren de seçilir en yakışıklı şirket de.

  2. en iyi işveren araştırmaları dediğiniz şey şirketlerin tonla para verdikleri yarışmalar. gazete de böyle bir piyasa görmüş bakmış ki şirketler en iyi işveren olmak için tonla para veriyor reklam da verirler heralde demiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu