Arşiv

Bu Şirket Çalışanlarına Spor Yapmaları İçin Para Ödüyor

Nutrition Solutions, adlı firma çalışanları spora gittiğinde mesaideymiş gibi kabul ediyor ve spor yaptıkları süre için çalışanlar ekstra ücret kazanıyor.

Birçok şirket çalışanlarının fiziksel ve zihinsel sağlığını daha iyi hale getirmek ve iş-yaşam dengesini kurmalarına destek olmak için farklı girişimlerde bulunuyor. Nutrition Solutions adlı bir ABD firması oldukça dikkat çekici bir girişimde bulundu. Şirket, çalışanlarına spor yapmaları için fazladan ödeme yapmaya başladı.

Şirketin yeni uygulamasında spor yapan çalışanlar mesaide sayılıyor ve spor yaptıkları süre boyunca ekstra ücret kazanıyor. Çalışanların spora istedikleri kadar sık ​​veya az gitme özerkliğine sahip olduğu belirtiliyor. Uygulamalarıyla ilgili konuşan Nutrition Solutions’ın CEO’su Chris Cavallini, güçlü bir bedenin güçlü bir zihne sahip olmanın en iyi yolu olduğunu ve çalışanların olabilecekleri en iyi seviyeye bu yolla çıkabileceklerine inandığı için bu yola başvurduklarının altını çizerek uygulamanın çalışan bağlılığını arttıracağını düşündüklerini belirtti.

Şirketin spor imkanları arasında, vücut ağırlığı jimnastiklerinden, açık hava koşularına ve vücudun buzlu suya daldırılması gibi “zihinsel dayanıklılık antrenmanına” kadar birçok farklı seçenek bulunuyor.

Kaynak:CNBC

Kentsel Dönüşüm

Editör

İnsan Kaynakları İçerikleri mail: editor@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu