Arşiv

Linkedin Sahte Profillere Karşı Kimlik Doğrulama Özelliğini Getiriyor

Linkedin, kullanıcıların kimliklerini ve nerede çalıştıklarını doğrulayabilecekleri yeni özelliğini duyurdu. 

Sahte profiller iş dünyasının da en büyük problemlerinden birisi haline geldi. Bir yöneticiyi ya da büyük teknoloji devlerinde çalışan kişileri taklit eden hesaplara karşı Linkedin yeni özelliğini duyurdu. Twitter ve Instagram’da olan ve profillerin sahte olmadığını gösteren doğrulanmış hesap özelliği artık Linkedin’de de aktif olacak. Yeni kimlik doğrulama özelliği kişilerin isimlerini ve çalıştıkları kuruluşu doğrulama olanağı sunuyor. LinkedIn telefon numarası ve e-posta doğrulama özelliklerini geçen yıl aktif hale getirmişti. Ancak bu özellikler yalnızca “bu profil hakkında” alanında görülebiliyordu. Yeni özellik ile doğrulama kullanıcının profilinde gözükecek.

Linkedin, yeni gelecek güncellemeyle birlikte üyelerinin kimliklerini doğrulamaları için üç seçenek sunacak. CLEAR adlı bir şirket Linkedin üyelerinin kimlik ve profillerindeki ismin eşleşip eşlemediğinin kontrollerini üstlenecek. Ancak bu özellik yalnızca ABD’de yaşayanlar tarafından kullanılabiliyor.

Linkedin kullanıcıları çalıştıkları şirket üzerinden de kimliklerini doğrulayabilecek. İşverenin doğrulanması için, kurumsal e-posta adresine gönderilen bir doğrulama kodunu ile birlikte kullanıcının profiline hangi ayrıntıların doğrulandığını belirten bir “doğrulama” alanı eklenecek. 3. seçenekte ise çalışanlar Microsoft Entra ile hem kimliği hem de çalışılan şirketi doğrulayabilecek.

Kentsel Dönüşüm

Editör

İnsan Kaynakları İçerikleri mail: editor@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu