Arşiv

Mercedes Formula 1’de Uzaktan Çalışma Sistemine Geçti

Mercedes-AMG Petronas Formula 1 Takımı CEO'su Toto Wolff uzaktan çalışma sistemine geçtiklerini duyurdu.

Formula 1 dendiği zaman pek çok kişi için akla pitstopta aynı anda senkronize çalışan çalışanların görüntüsü gelir. Geçtiğimiz hafta gerçekleşen bir etkinlikte konuşan Mercedes-AMG Petronas Formula 1 Takımı CEO’su bu algıyı yıkacak açıklamalar yaptı.

Web Summit 2022 etkinliğinde konuşan Mercedes-AMG Petronas Formula 1 Takımı CEO’su Toto Wolff operasyonlarının büyük bir kısmını uzaktan yürüttüklerini belirterek diğer iş alanlarında olduğu gibi Formula 1’in de sürdürülebilirlik kaygıları nedeniyle uzaktan çalışma koşullarına adapte olacağını söyledi.

Mercedes-AMG Petronas olarak çoğu konuyu uzaktan çalışarak yürüttüklerini açıklayan Wolff, 2021 yılının Mart ayında Alman yazılım şirketi Teamviewer ile yaptıkları sponsorluk anlaşmasına değinerek, “Uzaktan ne kadar çok şey yapabilirseniz, o kadar az lojistik ihtiyacınız olur ve kaynaklarınız ne kadar kalifiye olursa, operasyonlarınız sahada o kadar iyi olur. Sahaya alabileceğim tek bir adam yerine Oxford’daki en iyi 10 mühendisimi kullanabilirsem başarılı olurum.”dedi.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu