Arşiv

Microsoft Çalışanların Maaşlarına Zam Yapmayacağını Duyurdu

Microsoft'un CEO'su Satya Nadella, şirket çalışanlarına gönderdiği mailde, bu yıl çalışanların maaşlarına zam yapılmayacağı açıkladı.

ABD’li teknoloji şirketi Microsoft, bu yıl tam zamanlı çalışanlarının maaşlarına zam yapmayacağını açıkladı. Insider’ın haberine göre, Microsoft’un CEO’su Satya Nadella, konuya ilişkin şirket çalışanlarına mail gönderdi.

Geçen yıl piyasa koşullarına ve şirket performansına bağlı olarak ücretlere yaptıkları artışları hatırlatan Nadella, bu yıl ekonomik koşulların müşteri talebi, işgücü piyasası ve bir sonraki inovasyon döngüsü için gerekli yatırımlar dahil olmak üzere birçok boyutta çok farklı olduğunu belirtti. Nadella, şirketin yapay zekanın yeni çağında büyük bir platform değişikliğine öncülük etmeye yardımcı olduğu ve bunu küresel makroekonomik belirsizliklerle karşı karşıya kalırken dinamik ve rekabetçi bir ortamda yaptıklarını belirtti.

Nadella, bu yıl saatlik çalışanlar için maaş artışı olacağını ancak tam zamanlı çalışanlar için maaş artışı olmayacağını açıkladı. İkramiyelerin ise verilmeye devam edileceğine işaret eden Nadella, şirketi uzun vadeli başarıya hazırlamak için söz konusu kararın gerekli olduğuna inandıklarını vurguladı.

Kentsel Dönüşüm

Editör

İnsan Kaynakları İçerikleri mail: editor@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu