Arşiv

Yapay Zeka Asistanlar Çalışanların Yerine Toplantıya Katılacak

Teknoloji şirketi Otter'ın CEO'su Sam Liang, sıkıcı toplantılara son vermeyi hedeflediklerini açıkladı. Artık toplantılara yapay zeka asistanlar katılacak.

Teknoloji şirketi Otter’ın CEO’su Sam Liang, sıkıcı toplantılara son verecek bir teknoloji üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Bu yeni yapay zeka modeli çalışanların yerine toplantıya katılacak ve gelen sorulara cevaplar verecek bir yapay zeka üzerinde çalıştığını açıkladı. Üstelik bu yıl içinde bu projenin sonlanacağını belirtti. Otter’in CEO’su, toplantılara katılacak yapay zeka avatarların çalışanlar gibi hareket edebileceğini, konuşabileceğini ve problem çözebileceğini söyledi.

Liang, yapay zeka avatarlarının, kayıtlı toplantı notları ve ses verileri üzerinde eğitilmeleri gerektiğini, böylece tam olarak onlar gibi davranıp konuşabilmelerini söyledi. Yeterli bilgiye sahip olduklarında, avatarlar (teoride) bireysel olarak çalışanların ritmine göre konuşabilecek, konuşmalara katılabilecek ve çalışanların benzersiz bakış açılarına dayalı olarak soruları yanıtlayabilecek.

Liang, Otter’ın yapay zeka personelinin toplantılar sırasında sorulan soruların %90’ını yanıtlayabilmesini beklediğini söyledi. Geriye kalan %10’da sıkışıp kaldığında, sorular insan işçiye şu notla birlikte gönderilecek: “Hey, bu soruya nasıl cevap vereceğimi bilmiyorum – bana yardım edebilir misin?”

Kentsel Dönüşüm

Editör

İnsan Kaynakları İçerikleri mail: editor@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu