Atamalar

Hepsi Finansal’da Yeni CEO Ataması Gerçekleşti

Hepsiburada'nın fintech şirketi olan Hepsi Finansal'ın yeni CEO'sunun Erkin Aydın olduğu duyuruldu.

Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformlarından biri olan Hepsiburada’nın bünyesinde bulunan fintech şirketi Hepsi Finansal’da CEO’luk görevini Erkin Aydın üstlendi.  Aydın, Hepsiburada’nın tüketici finansmanı ve genişletilmiş finansal hizmet operasyonları olan Doruk Finansman ve Hepsipay dahil olmak üzere tüm finansal hizmet operasyonları yönetecek.

Hepsiburada CEO’su Murat Emirdağ, Erkin Aydın’ın fintech ve bankacılık sektöründeki tecrübesiyle, çevrimiçi ve çevrimdışı kanallarda lider bir fintech oyuncusu olma yolunda ilerlemeye devam edeceklerini belirtti.

Erkin Aydın Kimdir? 

1997 yılında Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra öğrenim hayatına Michigan Üniversitesi İşletme Yönetimi Yüksek Lisans programıyla devam eden Aydın, kariyerine ABD’de Clark Construction Group’ta ilk adımını attı. Daha sonra McKinsey & Company’de görev alan Aydın, çeşitli finans kuruluşlarıyla strateji, pazarlama, büyüme, dönüşüm yönetimi ve M&A alanlarında görev aldı. Hepsiburada’dan önce, QNB Finansbank’ta yeni şirket kuruluşları, fintech yatırımları ve ortaklık platformları kurma gibi değer yaratan girişimlere liderlik eden Aydın, QNB Finansbank’ın Perakende, Kobi Bankacılığı ve Ödeme Sistemleri departmanlarında liderlik görevlerini sürdürmekteydi.

Kentsel Dönüşüm

Editör

İnsan Kaynakları İçerikleri mail: editor@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu