Dünyanın En Zengin İnsanları Ne İş Yapıyor?

Dünyanın en zengin 5 insanı listesindeki isimler ve yaptıkları işler nelerdir?

Twitter’da adından sık sık söz ettiren Elon Musk, Bill Gates gibi isimler dünyanın en zengin insanları arasında yer alıyorlar. Servetlerine baktığınızda dudağınızı uçuklatacak bu insanlar hangi sektörlerde ve hangi işlerde çalışıyorlar? 2021 yılında ne kadar servetleri var?

Dünyanın en zengin 5 insanı ve yaptığı mesleklere yazımızda göz atabilirsiniz…

 

1. Elon Musk

Özellikle attığı tweetler ve Mars’ta yaşam odaklı düşünceleriyle son yıllarda adından sıkça söz ettiren Elon Musk, kısa bir süre önce birinciliği Jeff Bezos’un elinden alarak “Dünyanın En Zengin İnsanı” oldu. Listede birinci sıraya yerleştikten hemen sonra ise “Jeff’e üzerinde kocaman 2 yazan bir kupa yollayacağım” şeklinde tweet atarak gündem oldu. Tesla ve SpaceX‘in CEO’su olan Elon Musk, 201,7 milyar dolarlık servete sahip.

2. Jeff Bezos

Kısa süre önceye kadar listenin birinci sırasında olan Bezos, Amazon’un kurucu ve en büyük hissedarı. Aynı zamanda Amazon ve Blue Origin şirketlerinin de CEO’luk görevini sürdürüyor. Serveti ise 193,9 milyar dolar.

3. Bernard Arnault

Geçtiğimiz senelerde yer yer Jeff Bezos’u geçerek Dünyanın En Zengin İnsanı olsa da şu an Arnault, listenin üçüncü sırasında yer alıyor. Kendisi “Louis Vuitton Moët Hennessy” isimli dünya devi moda şirketinin sahibi ve CEO’su konumunda. Serveti ise 174,2 milyar dolar.

4. Bill Gates

Adından sıkça söz açılan Bill Gates, sık sık bu listede yukarıya çıkan isimlerden bir tanesi. Son yıllarda henüz gençken kurduğu dünya devi yazılım şirketi Microsoft‘un CEO’luğundan istifa ederek daha sakin bir hayat sürmeye karar verdi. Şu an serveti ise 129,7 milyar dolar.

5. Mark Zuckerberg

Listemizin son sırasında ise Facebook’un kurucu Mark Zuckerberg yer alıyor. Zuckerberg, listedeki en genç isim konumunda. Henüz üniversite öğrencisiyken kurduğu Facebook ile bu listeye giren Zuckerberg, bundan 4 sene önce Instagram, WhatsApp ve Messenger gibi diğer yazılım firmalarını da bünyesine katarak servetini pekiştirdi. Günümüzde 122,4 milyar dolar civarında.

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu