İnsan Kaynakları

2 Bin Kişiye İstihdam Sağlayacak

Toyota Türkiye Sanayi A.Ş CEO’su Hiroshi Kato, yıl sonunda başlanacak olan Toyota C-HR modelinin üretimi için 2 bin kişinin istihdam edileceğini açıkladı.

Sakarya’nın Arifiye İlçesi’ndeki Toyota fabrikasında düzenlenen iftar yemeğinde gazetecilerle bir araya gelen Toyota Türkiye Sanayi A.Ş Genel Müdürü ve CEO’su Hiroshi Kato, yemek sonrası yeni SUV modeli Toyota C-HR’nın yıl sonu başlayacak üretimi için 2 bin kişinin istihdam edileceğini açıkladı.

Konu ile ilgili sözlerine devam eden Hiroshi Kato, “Bildiğiniz gibi, halen Corolla ve Verso modellerini üretiyoruz. Bu yılın sonunda yeni üçüncü bir modeli, Toyota C-HR’ı da üretiyor olacağız. C-HR, Türkiye’de üretilen ilk hibrit araç ve ilk crossover model olacak. Diğer yandan, C-HR ile birlikte yoğun bir şekilde işe alım ve eğitim faaliyetleri gerçekleştiriyoruz. Gereken eleman ihtiyacımızın büyük kısmını tamamladık, ama halen daha yeni arkadaşlar işe almamız gerekiyor, bu işe alım faaliyetimiz devam edecek, yeni model üretimi için 2 bin kişiye yakın istihdam gerçekleştirmeyi planlıyoruz.” dedi. 

DHA

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu