290 Genç Turkcell’de İşe Başladı

Turkcell, inovatif işe alım süreçleriyle genç yeteneklere kariyer fırsatı sunduğu GNÇYTNK programını tamamladı. Programa başvuran 26 bin genç online oyun, web tabanlı video soru gibi yenilikçi uygulamalardan oluşan seçme sürecine katıldı. Bu süreci başarıyla tamamlayan 165 kişi tam zamanlı, 125 kişi de stajyer olarak Turkcell’de işe başladı.

Kariyerine Turkcell’de başlamak için yenilikçi bir seçme programından geçen 26 bin gençten 290’ı Turkcell’de çalışmaya başladı. Üniversitelerin 4. sınıf, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile 1 yıl iş tecrübesi olan gençler arasından 165 kişi tam zamanlı olarak Turkcell’de işe başlama fırsatı yakaladı. 

Üniversitelerin 3. sınıf öğrencileri arasından başvuruda bulunan 125 gence de Turkcell’de Temmuz- Ekim aylarında staj yapmanın yolu açıldı. Genç yetenekler, Turkcell’in kurumsal üniversitesi Turkcell Akademi tarafından verilen “Turkcell’li Olmak” oryantasyon programıyla yeni görevlerine başladı.

Programa Üniversitelerden Yoğun İlgi 

Turkcell’in yaptığı açıklamaya göre, işe alım sürecinde eğlenceli bir aşamadan geçen gençler, bilgisayar ya da akıllı cep telefonu ile oynanan online oyuna davet edildi. Oyunda başarılı olanlar, web tabanlı video soru uygulaması üzerinde kendilerine gönderilen soruları video kaydı ile cevapladı. Bu aşamayı da geçen genç yetenekler, daha sonra grup mülakatlarına davet edilerek kendilerine yapay zekadan satışa kadar ilgilerini çekecek ve her gün birbirinden farklı sorular soruldu. 

Turkcell, Türkiye’deki 26 üniversitenin öğrenci ve mezunlarının başvuru yaptığı GNÇYTNK programına başarılı olan gençlere kapılarını açtı. Programa en çok ilgiyi Boğaziçi Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ile 9 Eylül Üniversitesi öğrencileri ve mezunları gösterdi.

Gençlere kariyer fırsatı sağlarken onlarla Turkcell’i daha ileri taşımayı hedeflediklerini belirten Turkcell İş Destek Genel Müdür Yardımcısı Seyfettin Sağlam, “Turkcell olarak gerek sektördeki konumumuz gerekse teknolojiye yön veren dinamik yapımızla kariyer yolunda ilk adımlarını atan yeni mezunlar için doğru adres olduğumuza inanıyoruz. Hedefimiz en iyilerle çalışmak. Bunun için yenilikçi aşamalarıyla işe alım sürecine yeni bir perspektif kazandıran GNÇYTNK programını hayata geçirdik. Geleceğin teknolojiyle nasıl şekilleneceğine dair güçlü öngörülerimiz var.

Sanal gerçeklik, yapay zeka, artırılmış gerçeklik, bulut teknolojileri ve Endüstri 4.0 gibi trendlerin çalışma hayatını da derinden etkileyeceğini düşünüyoruz. Turkcell’de çalışma arkadaşlarımızı bu dönüşüme hazırlamak vizyonuyla yenilikçi programları devreye alıyoruz. Bunun güzel bir örneğini de bu programda uyguladık. Seçim sürecinden işe başlama aşamasına kadar genç yeteneklerimizin bu yeni dünyayı daha iyi hissedebilmelerini ve deneyimlemesini sağladık.” dedi.

Etiketler

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı