İnsan Kaynakları

Albayrak Çalışanları Uzaktan Çalışmaktan Memnun

Albayrak Grubu, grup çalışanlarına “evden çalışma” sistemiyle ilgili düşüncelerini sordu. Araştırmaya katılan 585 kişiden %73’ü evde daha üretken olduğunu, %94’ü evde çalışmaktan memnun olduğunu söyledi.

Koronavirüs sürecinde evden çalışma sistemine geçen onlarca şirket, 1 Haziran 2020’den itibaren yavaş yavaş iş yerlerine dönmeye başladı. İş yerlerine dönüş öncesinde ise birçok şirket sürecin devamlılığıyla ilgili çalışanların da fikirlerine başvurdu.

İnşaat, turizm, enerji, medya gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren Albayrak Grubu da, evden çalışma süreciyle ilgili şirket içi bir araştırma yaptı. İnsan kaynakları tarafından şirket içerisinde yapılan ankete yönetici ve çalışan pozisyonlarında toplam 585 kişi katıldı.

Şirket içi yapılan araştırmayı değerlendiren Albayrak Grubu İnsan Kaynakları Koordinatörü Hüseyin Yavuztürk, salgın sonrası yeni çalışma modellerinin gündemde olduğunu belirterek, “İş süreçlerinde herhangi bir aksama yaşamadan, pandemi süreci bitince de evden çalışmayı tercih edecek pozisyonlar muhakkak olacaktır” ifadesini kullandı. Yavuztürk, şirket olarak kurumsallığa ve çalışanların sağlığına önem verdiklerini belirtti.

ÇALIŞAN BAĞLILIĞINI OLUMLU ETKİLİYOR

Hüseyin Yavuztürk

Albayrak Grubu İnsan Kaynakları Koordinatörü Yavuztürk, performansta bir kayıp yaşamadıklarını belirterek aksine çalışanların motivasyonunda gözle görülür bir artış olduğunu vurguladı. Yavuztürk, bunu başarmalarındaki en büyük etkenin ise uzaktan çalışma için gerekli altyapılarının ALBİL (Albayrak Bilişim) şirketleri tarafından zaten pandeminin çok öncesinde güvenilir bir şekilde kurulmuş ve hazır olması olduğunu işaret etti.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu