İnsan Kaynakları

Bağ-Kur’lular Neden Aşılanamıyor Tepkisi

SGK'lı çalışanlar için aşı randevularının açılmasının ardından “Bağ-Kur’lular neden aşılanmıyor” tepkisi geldi.

Türkiye’de sürdürülen kitlesel koronavirüs aşılama çalışmalarında SGK’lı çalışanlar için meslek ve yaş grubu ayrımı olmaksızın aşı randevuları açıldı. Çalışanların yoğun ilgi gösterdikleri ve kuyruklar oluşturdukları aşılamayla birlikte “Bağ-Kur’ular üvey evlat mı?” tepkisi geldi.

CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, SGK kayıtlı tüm çalışanlara aşı açılmasının memnuniyet verici olduğunu ifade ederek “2 milyondan fazla Bağ-Kur’lu yurttaşımız var, bunlardan kaçının yaş nedeniyle aşı olabildiğini bilmiyoruz, geriye kalanlar üvey evlat mı?” yorumunda bulundu. Yeşil, 4b statüsündeki yurttaşlar için de aşı randevularının acilen başlatılması gerektiğini dile getirdi.

24 saatte 1 milyon aşı

Sağlık Bakanlığı verilerine göre, dün akşam saatleri itibariyle Türkiye’de yapılan toplam aşı sayısı 35 milyon 24 bin 295 oldu. Birinci doz aşı sayısı 21 milyon 168 bin, 2.doz aşı sayısı ise 13 milyon 855 bin olarak açıklandı. Dün akşam saatleri itibariyle son 24 saatteki aşı uygulama sayısı 1 milyona ulaştı. Toplam aşılama sayısı ise 35 milyonu geçti.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin İş Dünyası İnsan Kaynakları Haber İçerik Platformu

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu