İnsan Kaynakları

BSH Türkiye Fabrikası’ndan Kazasız Saat Rekoru

BSH Ev Aletleri, Çerkezköy Yerleşkesi’ndeki üretim alanının tamamında iş güvenliği uygulamalarıyla öne çıkıyor. Yerleşke’deki Çamaşır Makinesi Fabrikası, 4 milyon kayıp günlü kazasız saate ulaşarak, BSH’nin üretim fabrikaları içinde bir ilke imza attı.

İş Sağlığı ve Güvenliği kültürü tüm çalışanların günlük hayatına dâhil ediliyor

BSH Türkiye, iş güvenliği bakımından metal iş kolundaki faaliyetlerinde teknik iyileştirmeler, organizasyonel önlemler ile yerinde ve sürekli eğitimler, risk değerlendirmeleri, akıllı otomasyon projeleri ve sağlık önlemleri sayesinde güvenli çalışma anlayışını bir kültüre dönüştürüyor. Ayrıca çalıştay ve seminerler gibi önleyici eğitim çalışmalarıyla risk farkındalığı artırılıyor. Alınan önlemler sayesinde, Çamaşır Makinesi fabrikasının 4 milyon kayıp günlü kazasız süre rekoruna ek olarak yine Çerkezköy Yerleşkesi’ndeki İç Lojistik – Tedarik Zinciri bölümünde 3 milyon, ayrıca Bulaşık Makinesi, Soğutucu, Pişirici Fabrikalarında ve Bitmiş Ürün Deposunda da 2’şer milyon kayıp günlü kazasız saate ulaşıldı.

‘Türkiye Standartları’ olarak anılacak noktaya ulaşmayı hedefliyoruz

Proaktif yöntemlerle çalışan güvenliğini garanti altına almayı hedeflediklerini belirten BSH Türkiye CTO ve COO’su Hakan Mandalı “BSH Türkiye olarak tüm iş operasyonlarımızda sürdürülebilir ‘Sıfır Kaza’ politikasını benimseyerek her bir çalışanımızın kendisini iş güvenliğinden sorumlu hissettiği ve geri bildirimlerini doğrudan paylaşabildiği iş güvenliği kültürümüzü sürekli geliştiriyoruz. Yılda yaklaşık 7 milyon adet üretim kapasitesine sahip Çerkezköy fabrikalarımızda 8 bine varan çalışanımız görev yapıyor. Metal iş kolunda faaliyet gösteriyoruz ve iş koşullarımızı iyileştirerek aynı kararlılıkla dünya çapında iş güvenliği alanında ‘Türkiye Standartları’ olarak anılacak noktaya ulaşmayı hedefliyoruz,” dedi.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu