Çalışanlara Şarkı Sözü Gönderen İK Direktörü İstifaya Zorlandı

4 binden fazla çalışanına ABD'li rapçi Tupac Shakur'un şarkı sözlerini gönderdiği için istifaya zorlandığı ortaya çıktı.

ABD’nin Lowa eyaletinde İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yapan Jerry Foxhoven, 4 binden fazla çalışana 1996 yılında öldürülen ABD’li ünlü rapçi Tupac Shakur’un şarkı sözlerini gönderdiği için istifaya zorlandığı iddia edildi.

Basına sızan e-postalara göre şarkı sözlerini 4300 çalışana e-posta yoluyla gönderen 66 yaşındaki İnsan Kaynakları Direktörü Foxhoven’ın, Tupac’ın uzun süredir hayranı olduğu ve hatta ofisinde ‘Tupac Cuma’ları’ düzenlediği öğrenildi.

Bütün özel günleri Tupac ile özdeşleştiren Foxhoven, 65. yaş gününde ofise bazılarının üzerinde ‘Thug life’ yazılı olan Tupac temalı kurabiyeler getirmiş ve sevgililer gününde çalışanlarına ünlü rapçinin sevgililer günü ile ilgili sözlerini de göndermiş.

Alınan bilgiye göre Foxhove’ın bütün bunları kurumun kültürünü geliştirmek için’ yaptığını ifade ettiği öğrenildi.

İşte basına sızan e maillerden bir tanesi;

Foxhoven’ın Tupac sevgisinin takıntı düzeyinde olduğunu düşünen bir çalışanın kendisini yetkililere şikayet etmesiyle ortaya çıkan olayda Direktörün çalışanlara attığı tüm mailler incelemeye alındı.

Foxhoven son olarak, çalışanlarına Tupac’ın doğum gününü hatırlatıp onlardan ‘hafta sonunu onun şarkılarından birini dinleyerek’ geçirmeleri yönünde talimat gönderdi ve bir gün sonra Iowa valisi Kim Reynolds Tupac hayranının istifasını istemiş.

YENİ İNSAN KAYNAKLARI DİREKTÖRÜ ARANIYOR

Olayla ilgili konuşan Valilik sözcüsü Pat Garett, “Valinin daha önce söylediği gibi, Jerry Foxhoven’ın istifasının çok sayıda faktörü barındırdığını ve şu anda İnsan Kaynakları Departmanı için yeni bir direktör arayışına başladıklarını dile getirdi.

Lowa Eyaleti İnsan Kaynakları Direktörlüğünü 2017 yılından beri sürdüren Foxhaven ise istifası için kendisine bir neden sunulmadığını ve bu talebe Tupac takıntısının neden olduğunu sanmadığını söyledi.

Foxhoven’ın bazı çalışanları ise kendilerine gönderilen Tupac şarkı sözlerinden memnun olduklarını dile getirdi.

Etiketler

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı