Çalışanları İçin Müşteriyi Azarlayan Otel Sahibine Beğeni Yağdı

İstanbul Silivri’de bir otelde yaşanan olayda, iddiaya göre otel müşterisi mesai saatleri dışında otelin havuzunu kullanan otel çalışanlarını aşağılayıcı bir biçimde otel sahibine şikayet etti. Otel sahibi otel çalışanlarının mesai saatleri dışında diledikleri gibi vakit geçirebileceklerini belirterek otel yönetimi olarak tüm gün boyunca misafirlerin rahatı ve konforu için özveri ile çalışan otel çalışanlarının iyi dinlenebilmesi için her türlü imkanı sunduklarını otelin açık büfe plaj veya havuz olanaklarından yararlanmalarını özellikle teşvik ettiklerini söyledi.

Otel sahibi durumu sosyal medya hesabından paylaşınca olay bir anda kullanıcıların ilgisini çekti. Otel sahibinin çalışanlarını koruyan bu tavrı saatler içerisinde binlerce beğeni aldı. Konuyla ilgili gazetecilerin ulaştığı otel sahibi Ahmet İstif, otelin bulunduğu Selimpaşa’nın 5-6 bin nüfuslu bir balıkçı kasabası olduğunu, buradaki Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi’nden öğrenciler ve Selimpaşa’nın gençleriyle aile ortamı içinde çalıştıklarını söyledi.
İstif, “Burada ailecek çalıştığımız için o çocukları da hiçbir şekilde sıkmıyoruz. Bizim personel yemeğimiz yok, bütün izinleri var. Bazen 20 saat çalıştıkları da oluyor ama havuza da denize de giriyorlar. Öyle bir kısıtlamamız yok. Zaten çok büyük bir işletme değiliz. 60 personeliz. Bu tabi zor bir meslek. İnsanların tatil yaptığı zamanlarda biz çalışıyoruz. Evet yeri geliyor stajyerinden üst kadrolarına kadar 20 saat çalışıyoruz. Kışın biraz dinlenme şansımız oluyor. Tabi personeli çok sıkmamak lazım. Kıyafet konusunda da sıkmamak lazım. Çünkü onlar da insan, anlayışlı olmak lazım” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı