İnsan Kaynakları

Çalışanlarını Takip Etmesi İçin Ajan Tuttu

HSBC, Deutsche Bank ve JP Morgan gibi bankalar, çalışanlarını takip etmesi için İngiltere ve ABD ordusundan eski ajanları işe alıyor.

Bloomberg araştırmasına göre, HSBC, Deutsche Bank ve JP Morgan gibi bankaların hepsi İngiltere veya ABD ordusundan ayrılmış veya emekli olmuş eski ajanları, çalışanlarının kurallara uyup uymadığını takip ettirmek için işe alıyor.

Bankalar ajanlara, çalışanlarının ne kadar sigara molası verdiğinden, telefonla mesaj atmak için ne kadar zaman harcadığına kadar herşeyi izlettiriyor.

Geçtiğimiz yıllarda, büyük skandallara ismini yazdırıp hapse giren Jerome Kerviel, Kweku Adoboli ve Tom Hayes gibi banka çalışanları, şirketleri bu yola itmiş gibi görünüyor. 

Bankaların sadece imajlarını sarsmayıp, milyarca dolar da zarar etmesine neden olan bu gibi isimler nedeniyle böyle bir yol seçen dev bankalar aynı zamanda regülatörlere karşı da kaynak ayırıyor. Çünkü bankalar için en büyük tehdit düzenlemeler ve dünya devleri bu yüzden çok büyük cezalar ödemek zorunda kalıyor. Ajanlar sayesinde çalışanlarının da düzenlemelere aykırı hareket edip etmediğini kontrol altında tutmayı amaçlıyor.

fortuneturkey

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu