İnsan Kaynakları

Dev Şirketten İlk Adım ‘Aşı Olmayana İş Yok’

Kitlesel koronavirüs aşılama çalışmaları devam ederken, dünyanın dev şirketlerinden Delta Hava Yolları, işe yeni alınacaklara aşı zorunluluğu getirdi.

Koronavirüsle mücadelede kitlesel aşılama çalışmalarının sürdürüldüğü şu günlerde bir ilk gerçekleşti. Dünyanın dev şirketlerinden Delta Hava Yolları, işe alımlarda aşı zorunluluğu getirdi.

Delta Havayolları ABD’de aşıyı zorunlu kılan ilk büyük şirket oldu. Dev şirket işe yeni başlayacaklar için koronavirüs aşı şartı koyduğunu duyurdu. Şirket yeni işe alımlarda Kovid-19 aşı zorunluluğu getirdiğini duyurdu. Bu zorunluluğun mevcut çalışanları kapsamadığının ise altı çizildi.

2019’un son günlerinden beri gezegenimizin bir numaralı ortak gündemi olan koronavirüse (Kovid-19) karşı aşılama çalışmaları son sürat sürüyor.

Bugüne kadar dünya genelinde 1.3 milyarın üzerinde Kovid-19 aşısı yapıldı. Ancak aşı karşıtlığı bu mücadelenin önünde engel olmaya devam ediyor.

Aşı tartışmaları sürerken ADB merkezli havayolu şirketi Delta çok konuşulacak bir karar aldı. Delta yeni işe alımlara aşı zorunluluğu getirdi. Şirketin İcra Kurulu Başkanı Ed Bastian CNN International’a yaptığı açıklamada yolcuların sağlığını korumak için bu kararı aldıklarını vurguladı ve şöyle dedi: “Gelecekte Delta’ya katılan herhangi bir kişiye bizimle çalışmaya başlamadan önce aşı olmalarını şart koşacağız. Aşıların birbirimizi korumak ve salgına son vermek için en iyi araç olduğunu biliyoruz”

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin İş Dünyası İnsan Kaynakları Haber İçerik Platformu

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu