İnsan Kaynakları

En Çok Kazanan Mühendislik Bilgisayar

Uzmanlar tarafından düzenlenen ve yaklaşık 32 bin kişi tarafından online olarak gerçekleştirilen “Mühendislik” anketinden çıkan sonuçlara göre, en çok kazanan meslek olarak Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği görülüyor.

Katılımcılara sorulan, “Sizce en geçerli mühendislik alanı hangisi?” sorusuna katılımcıların %38’i Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, %21’i Makine Mühendisliği, %19’u Elektrik&Elektronik Mühendisliği, %18’i İnşaat Mühendisliği ve %4’ü Çevre Mühendisliği  yanıtını verirken, “Sizce en çok para kazanan mühendislik alanı hangisi?” sorusuna ise katılımcıların %43’ü Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, %26’sı İnşaat Mühendisliği, %15’i Elektrik&Elektronik Mühendisliği, %14’ü Makine Mühendisliği ve %2’si ise Çevre Mühendisliği yanıtını verdi.

En Çok Aranan Makine Mühendisi

Kariyer uzmanlarının aday ve ilan verilerine göre ise geçtiğimiz yıllarda en çok aranan pozisyon Makine Mühendisi olurken veritabanındaki adaylar değerlendirildiğinde en çok İnşaat Mühendisi olduğu görülüyor. Güncel verilere göre sitenin aday veritabanında 15 bin 592 İnşaat Mühendisi, 14 bin 531 Makine Mühendisi, 11 bin 807 Proje Mühendisi, 10 bin 566 Üretim Mühendisi, 10 bin 174 Elektrik Elektronik Mühendisi bulunuyor.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu