İnsan Kaynakları

Fatih Portakal Fox TV’den İstifa Etti

Fatih Portakal'ın FOX TV'den istifa ettiği haberleri gündeme geldi. İstifa nedeni ve yerine geleceği konuşulan kişi ile ilgili haberler duyulmaya başlandı.

10 yıldan beri Fox TV‘de ana haber sunuculuğu yapan Fatih Portakal‘ın istifa ettiği haberleri gündeme geldi. Portakal’ın gazeteciliği bırakacağı söylentilerine ek olarak uzun süren tatili de medya sektöründe yeni iddialara sebebiyet verdi. Fox TV’nin bugün yaptığı basın açıklaması ile durumu kabul etmesi ve teşekkürlerini dile getirmesi sonrası bir açıklama da Fatih Portakal’dan geldi.

FOX TV Basın Açıklaması

“2010 yılından beri kanalımızda Fox Ana Haber bülteni sunuculuğu görevini büyük bir başarıyla yürüten ve FOX ekranlarından milyonlara ulaşarak Türk televizyon tarihine geçen rekor başarılarda önemli katkıları olan değerli ekip arkadaşımız Fatih Portakal, görevini bırakma kararı aldığını ve emekli olma isteğini kanal yönetimimize bildirmiştir.

Fatih Portakal görevi süresince FOX’un en önemli değerlerinden biri olmuştur. Aldığı karar saygı duymakla birlikte, çok sevdiğimiz bir çalışma arkadaşımıza veda ediyor olmaktan dolayı üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz. İzleyicimize objektif ve doğru haber sunma politikası doğrultusunda; samimiyet, açık sözlülük ve cesaretle sunduğu haberler takdirle izlenmiştir. Bugüne kadarki tüm katkıları için kendisine teşekkür ediyor, yeni yaşamında mutluluklar diliyoruz.

Doğan Şentürk yönetimindeki FOX haber bugünden sonra da aynı çizgide, etik gazetecilik ilkelerini en ön planda tutarak, doğru ve objektif haber politikasına devam edecektir.

Konuyla ilgili yazılı basın, görsel basın ve sosyal medyada yayılan spekülatif ve yanıltıcı yorumlar için tüm kamuoyundan hassasiyet göstermelerini ve yaptığımız bu açıklama dışındaki yorumlara itimat etmemelerini rica ederiz. Saygılarımızla.”

Fatih Portakal’ın Açıklaması

“Siz veda ederken,çalıştığınız kurumun hakkınızda bu cümleleri kurması her çalışana nasip olmaz. Teşekkür ediyorum. 110 yıldır gurur duyarak çalışıp, keyifle yol aldığım Fox Haber’den kendi tercihimle ayrılmaya karar verdim.Sadece, “Ne yapmak istiyorum?” sorusunun cevabını aradım. İhtiyacım olan içsel bir devrim yapmaktı. Kariyer, tanınmışlık, kazanç vazgeçilebilecek şeylerdi.

Başta sağlık, dinginlik, huzur ve aile ise insanın hayata tutunma nedeni. Kararı bu kadar net verdim. Bu yıl ve belki sonrasında toprağın sakin ritminde yaşayıp ruhumu ve bedenimi dengeleyeceğim. Tabiatla olabildiğince bütünleşip kıymetini bilerek yaşam süreceğim. Kalın sağlıkla. ”

Fatih Portakal’ın Yerine Gelecek İsim

FOX TV'de Fatih Portakal'ın yerine gelen isim belli olduFOX Haber’in Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk’ten alınan bilgiye göre Fatih Portakal’ın yerine ana haber bültenini artık Selçuk Tepeli sunacak.

Kentsel Dönüşüm

Ilaydag

İş hayatı ve insan kaynakları ile ilgili çok çeşitli içerikler

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu