Genç Beyinler Mercedes’in Geleceğine Yön Veriyor

Genç yeteneklerin yöneticilere mentorluk yaptığı, en yenilikçi ve dinamik mentorluk uygulaması olan “Tersine Mentorluk Programı”nın ikinci turu gerçekleştirildi.

Mercedes-Benz Türk tarafından gerçekleştirilen, alışılagelmiş mentorluk programların aksine gençlerin yöneticilere mentorluk yaptığı ve bu yıl ikincicisi düzenlene “Tersine Mentorluk Programı” başarıyla tamamlandı. 26 yaş ve altı çalışanlar yeni teknoloji trendleri, yeni jenerasyonlar, dijitalleşme, sosyal medya, girişimcilik, yapay zekâ gibi konulardaki fikir ve bilgilerini yöneticiler ile paylaşma imkanı buldu. İlki 2018 yılında gerçekleştirilen “Tersine Mentorluk” programının ikincisi Şubat 2019’da başlamıştı. Tersine Metorluk programının ikinci turunda 22 genç mentor toplamda 11 Mercedes-Benz Türk üst düzey yöneticisine 6 ay süresince danışmanlık yaptı. Programın ikinci turunun tamamlanması şerefine Mercedes-Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası ve Mercedes-Benz Türk Genel Müdürlüğü’nde mezuniyet törenleri gerçekleştirildi.

Genç neslin iş ve sosyal hayatlarına olan etkisi

Mercedes-Benz Türk Bilgi Teknolojileri Direktörü Gökçe Bezmez, düzenlenen törende; “farklı kuşakları daha yakından tanıma fırsatı bulduklarını belirtti.  Bezmez ayrıca “Hem de yeni teknolojilerin iş hayatı üzerinde yarattığı farklı yaklaşımları yakından incelemiş oluyoruz. Şirketimizde almış olduğum görevden ötürü bu projede özellikle yer almak istedim. Proje sayesinde genç neslin yeni teknolojiler, dijitalleşme gibi konulara olan bakış açısını, hayatlarında nasıl uyguladıklarını görme imkânı elde ettim. Programın iş hayatıma olan etkisinin yanı sıra sosyal hayatım için de faydalı olduğuna inanıyorum.” dedi.

Yeni neslin beklentilerini daha iyi anladık

Mercedes-Benz Türk Kalite Güvence Direktörü Hasan Murat Bengü, Tersine Mentorluk Programı sayesinde yeni neslin beklentilerini daha iyi anladıklarını dile getirdi. Çalışma hayatının her alanında bireylerin kendilerini geliştirmeleri için gereken ortamı sağlamayı amaçladıklarını belirtti.

 Tersine mentorluk paha biçilemez fırsat

Mercedes-Benz Türk Malzeme Planlama ve Temini Uzmanı Nurseli Kurtuluş ise genç nesiller olarak kariyer yolculuklarının başında bu paha biçilemez fırsatta yer aldıklarını belirti. Kurtuluş ayrıca programı tüm genç nesillere tavsiye etti.

Etiketler

Editör

İnsan Kaynakları İçerikleri mail: editor@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı