İnsan Kaynakları

Getir’den Çalışan Ücret Politikasıyla İlgili Açıklama

Son dönemde sosyal medyada Getir çalışanlarının maaşlarıyla ilgili dolaşan yazışmalarla ilgili Getir'den kurumsal bir açıklama yapıldı.

Ekonomideki dalgalanmalar nedeniyle yükselen enflasyonla birlikte alım gücünün düşmesi, yüzlerce çalışanı olumsuz yönde etkilerken yıl boyunca birçok markanın ücret politikaları sosyal medyada oldukça fazla tartışma konusu oldu. Son dönemde daha önce hiç olmadığı kadar kurumların çalışanlarına yaptıkları zam oranları hem olumlu hem olumsuz anlamda sosyal platformlarda ilgi gören konular arasında yer alıyor. Yükselen enflasyonla birlikte kar oranları düşen şirketler gerek sattıkları ürün veya hizmetlerin fiyat dengesini korumak, gerekse de çalışanların beklentilerini karşılayabilmek adına dengeli ücret politikaları belirlemeye çalışırken çalışanlar kadar onlar da durumdan oldukça rahatsızlar.

Asgari ücretin 2022 yılının ikinci yarısı için yeniden belirlenmesiyle birçok sektörde maaş beklentileri yeniden değişti. Hal böyle olunca farklı sektörlerde çalışanlar şirketlerinden ücretlerinin düzeltilmesini bekliyor.

Geçtiğimiz günlerde 3 yılda yaklaşık 1.8 milyar lira zarar ettiğini açıklayan Getir’in ücret politikası sosyal medyada yeniden gündemdeydi. Sosyal medyadaki tartışmaların odağında olan şirketten, şirketin ücret politikasıyla ilgili yazılı bir açıklama geldi.

Yapılan açıklamada farklı iş modellerinde çalışan kuryelerin çalıştıkları modele ve hatta lokasyona göre farklı ücret seviyelerine sahip olunduğu vurgulandı.

İşte Getir’den maaş ve ücret politikasıyla ilgili yapılan açıklama;

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu