Google Çalışanlarından Polislere Tepki

Google çalışanları, şirketin polise teknoloji ürünlerini satmayı durdurmasını talep etti.

ABD’de George Floyd’un polis şiddeti ile öldürülmesi üzerine polise karşı tepkiler ve protestolar devam ediyor. Birçok şirket yöneticisi ve çalışanları da bu protestolarda yer alarak, kendi şirketleri özelinde yardım ve ticari dışlamada bulunmuştu.

Google çalışanları da bu duruma el koymak istedi. 1.600’de fazla Google çalışanı şirketin teknolojisini polise satmayı bırakmasını talep eden bir dilekçe imzaladı. Dilekçe doğrudan şirketin CEO Sundar Pichai’ye hitap ediyor ve Google’ı süregelen ırkçılıktan kar etmek ile suçluyor.

Google’da yayınlanan mektupta, “Google’ın ırkçılığın ortadan kaldırılmasına yardımcı olmak için gerçek adımlar atmasını istiyoruz” diyor ve mektubu imzalayanların Siyahilerin yaşamlarının önemli olduğunu somut olarak göstermek istedikleri belirtiliyor.

Çalışanlar Google’ın yaşananlar karşısındaki duruşuna ve Google’ın G Suite’inin New York’taki Clarkstown Polis Departmanı tarafından kullanılmasına atıfta bulundu ve ayrıca şirketin dolaylı yoldan ırkçı politikalara bağışta bulunduğunu belirtti.

Büyük ses getiren mektup, George Floyd’un boynundaki izde sorumluluğu olan kurumların daha da etkili olmalarına neden yardımcı oluyoruz?” sorusuyla bitiyor.

Ilaydag

İş hayatı ve insan kaynakları ile ilgili çok çeşitli içerikler

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu