İnsan Kaynakları

Hafta sonu Yapılabilecek Ek İşler

Hafta sonu ek iş arıyorum sorusunun cevabı ek iş önerilerini sizler için bir araya topladık.

İş kanununda iş saati dışında çalışma ile ilgili herhangi bir engel bulunmuyor. Yani herhangi bir sigortalı işte belirli veya belirsiz süreli sözleşme kapsamında çalışan bir kişi mesai saatleri dışında başka bir işyerinde çalışabiliyor. Ülkemizde ortalama 3 milyon kişinin kendi işlerinin yanında ek bir iş yaptığı biliniyor. Günlük çalışma sistemi genelde haftaiçi 08:00 – 17:00 saatlerinde olduğundan ek iş yapmak isteyen birçok kişi ek iş yapmak için haftasonunu tercih ediyor. Peki ek iş olarak neler yapılabilir? Hafta sonu ek iş arıyorum sorusunun cevabı ek iş önerilerini sizler için bir araya topladık.

Ek iş önerileri

VALE

Özellikle park problemi yaşanan büyük şehirlerde haftasonu birçok insanın aynı anda aynı yerlere gitmek istemesiyle restoran ve cafelerin önündeki park alanları yetersiz kaldığından bu hizmet bir zorunluluk haline geliyor. Genellikle yeme içme gezme gibi alışkanlıklar için haftasonuna saklandığı için birçok işletme haftasonu vale hizmeti verecek eleman arıyor. Haftasonu çalışacak valelerin ortalama günlük kazancı yerine göre 100 – 300 TL arasında değişiyor.

vale isi

TAKSİ ŞOFÖRLÜĞÜ

Haftasonu ek iş deyince eskiden beri ilk akla gelen meslek taksicilik. Son yıllarda sigorta yükü plaka kiralarındaki ve yakıt masraflarındaki artış bu işi eskisi kadar cazip kılmasa da 12 saat çalışan bir taksi şöförü ortalama 60 -150 TL arasında kazanıyor.

taksi soforlugu

MOTO SERVİS

Son yıllarda popüler olmaya başlayan bu hizmet ile gece kulübüne giden ve alkol alan müşterileri evlerine taşıyabilirsiniz. Eğer motor ehliyetiniz yoksa bu hizmetin araçla da verilebiliyor. Günlük kazanç ise 50 – 200 TL arasında değişiyor.

moto tasimacilik

FUAR HOSTESLİĞİ

Özellikle büyük şehirlerde hemen her hafta sonu bir fuar etkinliği düzenleniyor. Size verilecek kısa bir bilgilendirme ile ürünlerin başında durarak gelen müşterileri karşılayıp ürünler hakkında bilgi vermek için ilgili kişiye yönlendirmeniz istenecek. Tecrübe gerektirmeyen bu işin günlük kazancı 130 – 170 TL arasında.

fuarcilik

DÜĞÜN KINA ORGANİZASYONU

Düğün ve kına etkinlikleri haftasonu gerçekleştiğinden organizasyon şirketleri sadece haftasonu çalışacak personele ihtiyaç duyabiliyorlar. Bunun için düğün ve kına organizasyonu yapan şirketlere başvuru yapabilirsiniz. Günlük kazanç 50- 100 TL

kinaaaaa

GARSONLUK

Her ne kadar profesyonel bir iş kolu ise de haftasonu yoğunluğunda tecrübesiz olarak bu işi yapacak eleman çokca aranıyor. Birkaç pratikten sonra hızlı bir şekilde öğrenebileceğiniz garsonluk haftasonu için en uygun ek iş önerilerinden biri. Günlük gelir ise bahşişler dahil 70 – 120 TL

garson

OFİS TEMİZLİĞİ

Birçok iş yeri haftasonu çalışmadığından temizlik hizmeti haftasonları yapılıyor. Profesyonel temizlik şirketleri sadece haftasonu plazada çalışacak eleman arayışlarını sürdürüyor. Günlük kazanç: 70 -120 TL

ofis temizligi

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu