İnsan Kaynakları

Huawei’den İşe Alımı Kolaylaştıracak Yapay Zeka Destekli Platform

Huawei'nin yapay zeka destekli platformu “Talent Interview” işe alım süreçlerinde zamandan tasarruf sağlıyor.

Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi, işe alım sürecinde zamandan tasarruf etmek ve yazılımcı adaylarının arasından doğru yetenekleri seçmeyi kolaylaştırmak için “Elektronik Mülakat ve Online Kodlama Platformu”nu geliştirdi.

Talent Interview adı verilen platformda, yapay zeka desteği ile yazılım geliştiriciler, test mühendisleri veya proje yöneticileri gibi nitelikli yazılım profesyonellerinin işe alım süreçlerinde en sağlıklı seçimlerin yapılabilmesini ve zamandan tasarrufu sağlıyor.

Teknik sınav, online kodlama sınavı, çoktan seçmeli ön eleme sınavı ve kişiselleştirilebilir soru havuzu ile adayın teknik bilgi kabiliyetini ölçme imkanı sunan platform, aynı zamanda adayın sınavdaki davranışlarını takip ve analiz eden yapay zeka tabanlı bir kopya kontrol sistemi sunuyor.

İnsan kaynakları uzmanları, farklı tecrübe seviyelerine uygun ve 7 farklı kodlama dilinde 3000’den fazla hazır soruyu kullanarak birkaç dakikada kendi teknik sınavlarını oluşturabiliyor ve adaylara gönderebiliyor. Adaylar kendilerine gelen mail yoluyla sınava kolayca erişebiliyor. Ayrıca ihtiyaç duyulan bir durumda teknik destek sunabilecek ekipler hem IK uzmanları hem de adaylar için mevcut.

Talent Interview sadece programcılar için kullanılabilecek bir sistem değil. Şirkette mülakatı yapacak yetkili kişi şirketin aradığı pozisyona uygun sınav kategorisini kendisi oluşturup, bu kategoriye uygun soruları ekleyerek de sınavlarını oluşturabiliyor.

www.talent-interview.com web sitesi üzerinden hizmet veren platforma hiç bir kurulum gerektirmeden ulaşılabiliyor. Platformu deneyimlemek isteyen firmalar için de ücretsiz deneme imkanı bulunuyor. Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi’nde tamamen Türk mühendislerce geliştirilen platform bu özelliği ile de Türkiye’de bu alanda hayata geçirilen ilk SaaS ürünü olma özelliğini taşıyor.

Kopya Çekmenin Önüne Geçen Yazılım

Uzaktan sınavların en büyük dezavantajı sınavda kopya çekilme veya üçüncü kişilerden yardım alınmasıdır. Talent Interview’ın yapay zeka destekli Anti-Cheating teknolojisi ile söz konusu adayın başka ekran açması, sınavda birden çok kişi ile bir arada olması ve cep telefonu kullanımı gibi birçok şüpheli durumu da tespit edip veri ve görseller ile raporlanabiliyor. Öte yandan sınavda adayın güçlü yönlerinin ve karşılaştırmalı analizinin olduğu kapsamlı sonuçları da raporda yer alıyor.

Kentsel Dönüşüm

Editör

İnsan Kaynakları İçerikleri mail: editor@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu