İK’da Eğitimciler Gelişimin Zirvesinde

İnsan kaynakları eğitim fonksiyonu hiç olmadığı kadar yoğun bir dönem geçiriyor.

Covid 19 salgınıyla birlikte yüzlerce şirket çok kısa bir zaman içerisinde evden çalışma uygulamasına geçiş yaptı. Evden çalışma uygulamasıyla birlikte şirketler eğitim ve gelişim faaliyetlerinin büyük bir kısmını dijitale taşıdılar.

Bilgisayar başında işini sürdürenler için süreç biraz daha kolay olduysa da, özellikle saha çalışanları için hayat birden bire değişti. Bu süreçte sahada sıcak satış yapamayan ekipler için şirketlerin eğitim departmanları olanca güçleriyle yeni eğitimler tasarladılar. Peki saha çalışanları bu süreçte hangi eğitimleri aldı?

Evden çalışmada saha çalışanı eğitimleri

Evden çalışma döneminde çalışanların aldığı eğitimlerin en başında kurum kültürü eğitimleri geldi. Kurumun öncelikleri iş yapış biçimlerinin vurgulandığı eğitimlerde vizyon misyon gibi kavramlara vurgu yapıldı.

Kurum kültürü eğitimlerini özellikle satış departmanlarının ürün eğitimleri izledi. Yıl içerisinde satış toplantısı organizasyonlarında eğlenceli katılımlı uygulamalar ile verilen eğitimler bu yıl bilgisayar başında yapıldı.

Bu süreçte en çok hazırlanan eğitimlerden bir tanesi de, evden çalışma düzeniyle ilgili hazırlanan eğitimlerdi. Çalışanlara evden verimli çalışma, fiziksel koşulları oluşturma gibi temel yetkinliklerin kazandırılmasını hedefleyen eğitimler koronavirüs salgın döneminin en çok verilen eğitimleri arasında yer aldı.

Sürecin görünmeyen kahramanları olarak nitelendirilen eğitim departmanları, hazırladıkları eğitimler ile sürecin verimli geçmesine katkı sağlayarak gelişimin zirveye taşınmasında büyük rol oynadılar.

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu