İkea Konteynır’da İş Görüşmesi

İKEA insan kaynaklarından sıra dışı bir işe alım deneyimi...

IKEA Türkiye, nisan ayında açacağı Kartal Mağazası’nda çalışacak yeni takım arkadaşlarını bulmak için sahada bir insan kaynakları çalışması yaptı. IKEA’nın iş görüşmelerini mobil olarak gerçekleştirdiği Kariyer Kulübesi potansiyel adayların ilgisini çekerken markanın tanıtımına da büyük katkı sağladı. İşte İKEA Kariyer kulübesinin hikayesi;

Türkiye’deki altıncı, İstanbul’daki üçüncü mağazasını nisan ayında Kartal’da açacak olan IKEA Türkiye, insan kaynakları ve pazarlama işbirliği ile adayların ilgisini çekmek ve doğru insan kaynağına ulaşmak için farklı bir uygulamayı hayata geçirdi. Kartal Meydanı’nda bir Kariyer Kulübesi kuran IKEA, çalışma prensibine uygun bir şekilde iş başvurularını kabul etti. Adaylara keyifli bir işe alım deneyimi yaşatan insan kaynakları ekibi hedef çalışan kitlesine ulaşmayı da başardı.

Çalışanlarına dinamik, genç, keyifli ve tüm fikirlere saygı duyulan bir iş ortamı vaad eden IKEA Türkiye, bu kurumsal değerleri yansıtacak bir Kariyer Kulübesi tasarladı ve tüm ön başvuruları bu kulübeden aldı.

IKEA mağazalarındaki görüşme odalarının bir benzeri şeklinde IKEA ürünleri ile tasarlanan Kariyer Kulübesi, Kartal Meydanı’na yerleştirildi. Kariyer Kulübesi’nde adayları karşılaması için bir tiyatro oyuncusuyla çalışıldı. Bu oyuncu, adayları çalışma masasının montajını yaparken karşıladı ve kendisine yardım etmelerini istedi. Görüşmenin gerçekleşeceği masanın montajı birlikte bitirildikten sonra kulübeden çıkan oyuncu, bu kez görüşmeyi yapacak yönetici kimliğiyle geri döndü. Büyük sürpriz yaşayan adaylar ilk şokun ardından kendilerine yöneltilen farklı kurgulardaki soruları cevaplayarak, eğlenceli bir ön başvuru gerçekleştirdi.

Etiketler

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı