ING Bank Genç Yeteneklere Kapılarını Açtı

ING Bank‘ın yeni mezun gençlere dair bu yıl 10’uncusunu düzenlediği ING Practica Kampı, 41 gence uluslararası kariyer fırsatı sunuyor. 10 binden fazla başvuru alan ING Practica Kampı, başvurusu onaylanan 41 gence 4 yıl boyunca ING Uluslararası Yetenek Programına katılabilme şansı tanıyor ve bu sayede küresel anlamda bir bankacılık deneyimi yaşamalarını sağlıyor. 

ING Bank, işe alım süreçlerinden iş süreçlerine kadar yenilikçi uygulamalarla karşımıza çıkmaya devam ediyor. Gençlere uluslararası alanda farklı bir bankacılık deneyimi sunabilmek adına bu yıl 10’uncusu düzenlenen ING Practica Kampı ile adaylar, ING Uluslararası Yetenek Programı‘na (ING International Talent Program-ITP) dahil oluyor ve Genel Müdürlük pozisyonlarında çalışabilme şansı yakaladı. 

4 yıllık üniversitelerin son sınıf öğrencileri, yüksek lisans öğrencileri veya yeni mezunların katılabildiği bu programa başvuran 10 bin 427 başvuru arasından başvurusu kabul edilen 102 aday kamp boyunca ING kültürünü ve iş süreçlerini tanırken, yaptıkları çalışmalar doğrultusunda tecrübe kazanacak ve ING’de uluslararası bir kariyere adım adım yaklaştılar. Kampa katılan adaylar arasından 41 kişi ITP programına dahil olma şansı yakaladı ve ING Genel Müdürlüğü’nde Kurumsal Bankacılık, Risk, Finans, Bireysel Bankacılık, Operasyon, Bilgi Teknolojileri, Denetim/İç Kontrol bölümlerinde işe başladı. 

Yurt dışında çalışabilme imkanı

ING Bank her yıl düzenlediği çeşitli etkinlikler, proje yarışmaları, eğitimler ve atöyleler ile gelenekselleştirdiği kariyer kampı ING Practica ile yeni mezun genç yetenekleri bünyesine dahil etmeyi hedeflerken aynı zamanda adayların yeni nesil bankacılık hakkında bilgi sahibi olmalarını ve kariyer planlamalarını doğru yapabilmelerini amaçlıyor. 2 gün süren kamp sonunda belirlenen 41 aday 4 yıl sürecek ITP programına dahil oluyorlar ve her yıl Amsterdam’da düzenlenen 15 günlük eğitimlere katılmaya hak kazanıyorlar. Buna ek olarak programa katılan 41 aday 6 ay boyunca yurt dışında çalışabilme imkanına da sahip oluyor. ING Uluslararası Yetenek Programı (ITP), ING Bank’ın faaliyet gösterdiği 40 ülkeden 13’ünde uygulanıyor. Bunların içinde Hollanda, Belçika, Türkiye, Polonya ve ABD gibi ülkeler de var. 

 

 

 

Etiketler

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı