ING Bank’tan Gençlere Uluslararası Kariyer Olanağı

“Eski köye yeni âdet” getiren anlayışıyla geleneksel bankacılık hizmetlerini sorgulayan ING Bank, işe alım süreçlerindeki yenilikçi uygulamalara ve gençlere farklı kariyer imkânları sunmayı sürdürüyor.

ING Bank’ın üniversite 4.sınıf öğrencileri ve yüksek lisans son sınıf öğrencileri için bu yıl 8’ncisini düzenlediği Practica Kampı, 24-26 Şubat 2016 tarihleri arasında Koç Üniversitesi’nde gerçekleşti. Kampa katılan 44 aday 3 gün boyunca ING Bank’ın üst düzey yöneticileriyle bir araya gelerek insan kaynakları süreçlerini, ING Bank’taki segmentlerin verdikleri hizmetleri ve çalışma prensiplerini ayrıntılı bir şekilde dinleme fırsatı yakaladılar. ING Uluslararası Yetenek Programı (IITP) kapsamında değerlendirmeleri devam eden katılımcılardan süreci başarıyla tamamlayan 15 kişi ING’nin faaliyet gösterdiği ülkelerde uluslararası kariyer yapma imkanına kavuşacak.

44 aday, kamp süresince ING Bank’ın üst düzey yöneticileriyle birlikte proje yarışmaları ve özel eğitimlerin yanı sıra çeşitli oyun ve çalıştaylarla yaratıcılıklarını geliştirmeye yönelik aktiviteler yürüttüler.

ING Bank, gelenekselleşen kariyer kampı “ING Practica” ile bünyesine genç yetenekleri katmanın yanı sıra iş hayatına atılmaya hazırlanan gençlerin yeni nesil bankacılık hakkında bilgi sahibi olmaları ve kariyer planlamalarını doğru yapmalarına imkân sağlamayı amaçlıyor.

ING Practica Kampı’yla üniversite öğrencileri ile bir araya gelerek kariyer haritalarını doğru bir şekilde çizmelerine imkân sağladıklarını belirten ING Bank İnsan Kaynakları ve İletişim Genel Müdür Yardımcısı Seçil Refik, “ING Bank olarak değişen neslin değişen ihtiyaçlarına yönelik bir bankacılık anlayışı sürdürürken bu yaklaşımımızı IK stratejileri ve işe alım uygulamalarımıza da da yansıtıyoruz. ING Practica ile genç yetenekleri keşfediyoruz ancak daha da önemlisi genç yeteneklere, bankacılığı çok iyi tanıma, değişik iş kollarımız hakkında merak ettikleri her detayı öğrenme imkânı veriyoruz. Bu kamp, bankacı olmayı düşünen ancak bankaların hangi bölümlerinde çalışmak istediği hakkında net bir fikri olmayan veya bankaların farklı departmanlarının yürüttükleri ana işler ve ürettikleri çözümler hakkında detaylı bilgisi olmayan öğrencilere sunduğumuz hızlandırılmış bir eğitim. Öğrenciler bu kampa katılarak ING Bank’ın Bireysel Bankacılık, Kurumsal Bankacılık, Risk, Finans ve Bilgi Teknolojileri alanlarındaki çalışmalarına yakından bakma imkânına kavuşuyor ve kariyerleriyle ilgili daha bilinçli kararlar veriyor.” şeklinde konuştu.

Etiketler

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı