İnsan Kaynakları İş Hacmi Genişliyor

Son yıllarda yetenekleri bulma ve elde tutma yöntemleri oldukça önemli hale geldi. İşe alım piyasası, pandemi döneminde iş başvurusu yapan adayların kısa aralıklarla iş değiştirmesine bağlı olarak hızlandı. Verilere göre bu yılın ilk çeyreğinde işe alım alanındaki iş hacminde rekor büyüme gösterdi.

İnsan kaynakları alanında gündem oldukça hızlı değişirken özellikle uzaktan çalışma, esnek çalışma seçenekleri, yan haklar gibi pek çok faktörün yanı sıra yönetici ile oluşturduğu bağ ve vizyonu gibi konular da yetenekleri elde tutmak için gerekli olan özellikler arasında yer alıyor.

İnsan kaynakları kilit rol oynuyor

Pandemi sürecinin iş hayatında yarattığı değişimlere paralel olarak İnsan Kaynakları fonksiyonlarına ciddi anlamda yatırım yapan şirketlerde insan kaynakları departmanı, her zamankinden çok daha stratejik bir önem kazandı. Yeteneği bulup şirkete kazandırma ve çalışan bağlılığı süreçlerinde oldukça aktif görev alan İK ekipleri pandemi döneminde çalışanlarla iletişimin doğru bir şekilde yürütülmesinde de kilit rol üstlendi.

Uluslararası işe alım ve danışmalık şirketi Michael Page, Türkiye Genel Müdürü Fatih Cömert,
Ücret Araştırması Anketini sonuçları doğrultusunda şirketlerde İnsan kaynakları fonksiyonunun öneminin artması ile İK mesleğine talebi arttırdığını bu İK fonksiyonunun şirket içindeki gücü ve yaptırımı da arttırdığını öte yandan bu durumun İK çalışanlarının gelirlerine de pozitif yansıdığını belirtti.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu