İş Başvurusu Yapılacak En İdeal Gün

İş başvurusu yapmak için en iyi günün Pazartesi olduğu açıklandı.

Bright.com tarafından yapılan bir araştırmaya göre, iş başvurusunu hangi gün yaptığınız, başvurunuzun olumlu sonuçlanmasını etkiliyor. Yapılan araştırmaya göre pazartesi başvuru yapan adaylar daha başarılı oluyor. Pazartesi işe başvuran adayların yüzde 30’u olumlu bir sonuç alıyor.

İnsan Kaynakları uzmanlarına göre ise özellikle Pazar gecesi 12’den sonra yapılan başvurular daha üst sıralarda gözüküyor. Çünkü işe alım uzmanları Pazartesi günleri ilk iş, söz konusu pozisyona başvuru yapan adayları listeliyorlar. Pazar gecesi yapılan iş başvuruları ise listenin en başında konumlanmış oluyor.

EN ÇOK İŞ BAŞVURUSU YAPILAN GÜN SALI

Araştırmaya göre iş arayan adayanların en çok iş başvurusu yaptığı gün ise salı. Öyle ki toplam iş başvurularının yüzde 37’si salı günleri gerçekleşiyor. Ancak salı günü işe başvuran her 5 kişiden sadece bir tanesi başarıya ulaşıyor. Yani yüzde 20’lik bir başarı söz konusu. Araştırma sonuçlarına göre Cumartesi ise bir işe başvurmak içine en kötü gün olarak niteleniyor. Çünkü cumartesi işe başvuranların başarı oranı yüzde 14.

Ayrıca bir başka araştırmaya göre sabah yapılan iş görüşmeleri daha başarılı oluyor.

Etiketler

Editör

İnsan Kaynakları İçerikleri mail: editor@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı