İnsan Kaynakları

İşverenler Evden Çalışmanın Verimli Olmadığını Düşünüyor

Microsoft tarafından yapılan global ankete göre çalışanlar evden verimli çalıştıklarını düşünseler de işverenlere aksini düşünüyor.

Microsoft tarafından yapılan Global anket işverenlerin ve çalışanların evden çalışırken verimlilik konusunda aynı fikirde olmadığını gösterdi.

Microsoft tarafından11 ülkede 20 binden fazla kişiyle yapılan anketin sonuçlarında, çalışanların yüzde 87’si evden daha verimli çalıştıklarını düşündüğünü belirtirken, yöneticilerin yüzde 80’inin aksi yönde düşündüğü görüldü.

Anket sonuçlarını değerlendiren Microsoft CEO’su Satya Nadella, işyerlerinin pandemi öncesi çalışma alışkanlıklarına geri dönme ihtimalinin düşük olması nedeniyle çalışanlar ve yöneticiler arasındaki bu uyuşmazlığın çözülmesi gerektiğini söyledi.

Yöneticiler farklı düşünüyor

Microsoft CEO’su Satya Nadella çalışanlar ile yöneticilerinin verimlilik hakkında aynı düşünmediklerini belirtirken “Üretkenlik paranoyası olarak tanımladığımız şeyi aşmamız gerekiyor, çünkü sahip olduğumuz tüm veriler, çalışanların yüzde 80’inden fazlasının kendilerini evdeyken çok üretken hissettiklerini gösteriyor. Ancak, bu durum yöneticilerin beklentileri ile çalışanların hissettikleri arasında gerçek bir kopukluk olduğu anlamına geliyor” şeklinde konuştu.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu