Kahraman Pilotun Hikayesi Film Oldu

2009 yılında iki motoru birden arıza yapan uçağı Hudson Nehri’ne indirerek 155 kişinin hayatını kurtaran kahraman pilotun, iniş hikayesi film oldu.

ABD’de meydana gelen olayda, New York’tan Kuzey Carolina eyaletinin Charlotte şehrine gitmek üzere havalanan yolcu uçağının iki motoru da kaz sürüsünün içine girmesi sonucu durmuştu. Motorların arızalanması üzerine kaptan Chesley Sullenberger, uçağı Hudson Nehri’ne indirerek 150 yolcu ve 5 mürettebatın hayatını kurtarmıştı. Meydana gelen olay sonucunda kahraman ilan edilen Sullenberger’in başarılı inişi film oldu.

Hayatının film oluşu hakkında düşüncelerini dile getiren Pilot Chesley Sullenberger,  “Bu inanılmaz. Bunca yetenekli ismin sizin hikayenizi beyaz perdeye yansıtıyor olduğunu görmek, sizin kelimelerinizle sizi tanımladıklarını izlemek olağan üstü. Filmi izlemenin ben ve ailem için çok duygusal bir deneyim olduğunu söylemeliyim.” dedi.

Kaptan Chesley Sullenberger’in iniş hikayesinin anlatıldığı ‘Sully’ filminin başrolünde ünlü oyuncu Tom Hanks, yönetmen koltuğunda ise Clint Eastwood oturuyor.

İşte Sully’nin fragman videosu;

 

Etiketler

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı